HESABIM
Üye Ol

Tüm yurtta olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Tüm yurtta olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Eruh 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, Atatürk Anıtına Çelenk sunmayla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri hava muhalefeti nedeniyle Eruh Konferans Salonuna alındı.

Haberin Tarihi: 29 Ekim 2019 - Okunma Sayısı:79 defa okundu.

Hava muhalefeti nedeniyle Eruh Konferans salonunda devam programa Eruh Kaymakamı Ali Erdoğan, Eruh Belediye Başkan Vekili Hamit Nas, Garnizon Komutanı Halis Coşkun, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Eruh ilçe Kaymakamı Ali Erdoğan törende yaptığı açılış konuşmasında günün anlam ve önemini belirtti. Erdoğan, “Ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin de en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla insanımızın ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımızın dinamizm kazandırıldığını” söyledi.

Erdoğan, “Cumhuriyetimizin temel hedefi, hak ve yükümlülüklerinin farkında olan özgüveni gelişmiş, çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilen üretken bireylerin topluma kazandırılmasıdır. Çünkü Büyük önder Atatürk’ün adeta m,illetler tarihini süzgeçten geçirerek, ortaya çıkarmış olduğu değişmez hakikat şudur; Çalışmadan yorulmadan üretmeden ve öğrenmeden yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletlerin, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkum olmalıdır. Diyerek, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Atatürk olmak üzere, aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Büyük Türk milletimizin ve siz değerli Eruh halkının Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

Öğrencilerin şiir okumasıyla birlikte Eruh Belediyesi Kültür sanat birimi tarafından hazırlanan orotoryo ve halk oyunların sergilemesi ardından ve resim, şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerin vermesiyle buradaki program son bulurken, Eruh Belediyesi Kültür Sanat Evi binasında hazırlanan Cumhuriyet konulu resim sergisi programıyla devam etti.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Ekim 2019
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930