HESABIM
Üye Ol

15 Temmuz Demokrasi Destanı Eruh’ta yapılan etkinliklerle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Destanı Eruh’ta yapılan etkinliklerle kutlandı.

Eruh ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Destanı ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte yürüyüş gerçekleşti.

Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2019 - Okunma Sayısı:115 defa okundu.

Eruh Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Destanı “etkinliğine katılan yüzlerce Eruh’lu vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte “Milli Birlik Yürüyüşü” gerçekleşti. 15 Temmuz Demokrasi meydanında başlayan yürüyüş, Hayri Özlü Caddesinde devam etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen halk, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) lanetledi.

Daha sonra Cumhuriyet caddesinden geçen halk 15 Temmuz demokrasi Meydanında bir araya toplandı. Buradaki Etkinliğe Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ardında İlçe Müftülüğünden görevli imam Nimettullah Gündüz tarafından Kuranı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

Günün anlam ve önemiyle ilgili duygu ve düşünce konuşmaları yapan STK temsilcilerin ardından kürsüye çıkan Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi yaptığı konuşmada “üç yıl önce ülkemize tarihin en karanlık gecesini yaşartarak, milletimizin geleceğini esir almaya çalışan hain Fethullahçı terör örgütü ve işbirlikçileri çok şükür aziz milletimizin feraseti ve üstün cesareti sayesinde hezimete uğratılmış, onların hain emellerin gecenin karanlığına gömülürken, sabahında doğan güneş ise geleceğimizi aydınlatmaya devam etmiştir.” Dedi.

Son olarak kürsüye çıkan İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle düzenlenen anma etkinliğine katılan Eruhlu vatandaşlara teşekkür ederek konuştu.

Dayanç konuşmasında, Aziz milletimizin istikbaline göz diken şer odaklarına karşı vermiş olduğu destansı mücadele ve neticesinde elde edilen zaferin 3. yıldönümü olduğunu belirterek, “Tüm Türkiye de olduğu gibi Eruh ta da 15 Temmuz ruhu ile vatandaşlarımız meydanları doldurarak hainlere karşı birlik ve beraberlik vermektedir. Bu güzel tablo için sizlere müteşekkir olduğumu bilmenizi isterim. Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk milletine, Türk Demokrasisine ve Milli iradeye karşı bir kalkışma olduğunu belirtti.

Dayanç, Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın büyük bir liderlik örneği göstererek illetimizi direnişe davet edilmesi ve moral aşılamasıyla birlikte aziz milletimiz yurt sathında meydanlara inerek, gözünü kırpmadan bedenlerini tanklara, tüfeklere karşı siper etmiş, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmış, canları pahasına Türkiye Cumhuriyeti ni bu hainlere karşı müdafaa etmiştir. Maalesef bu uğurda 250 kahraman vatan evladı şehit düşmüş,2193 vatandaşımız ise gazi olmuştur. Bu vesile ile demokrasi şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu millet size çok şey borçludur diye konuşmasını bitirdi.

Program, Cumhurbaşkanlığı “15 Temmuz ” belgeselinin izlenmesi, 15 Temmuz slayt gösterisi, camilerden salaların okunması ve sabah namazının kılınması ve vatandaşlara çorba ikramı ardından program sona erdi.


Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Temmuz 2019
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30