HESABIM
Üye Ol

Ak Parti’li Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi Mazbatasını aldı.

Ak Parti’li Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi Mazbatasını aldı.

Eruh’ta 31 Mart yerel seçiminde %65 oyla seçimi kazanan Ak Parti adayı Cevher Çiftçi partililerle birlikte geldiği İlçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.

Haberin Tarihi: 03 Nisan 2019 - Okunma Sayısı:93 defa okundu.

Eruh’ta 31 Mart yerel seçiminde %65 oyla seçimi kazanan Ak Parti adayı Cevher Çiftçi partililerle birlikte geldiği İlçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Cevher Çiftçi tebrikleri kabul etti.

Buradan Eruh Belediye binasına geçen Çiftçi, belediye kapısından atılan süslü konfeti ve tekbirler eşliğinde geçerek, Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayançla bir araya geldi.

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, “Eruh ilçemiz Demokratik bir ortamda geçen seçimde halkımızın büyük bir desteği ile Cevher bey kazandığını belirterek, bu başarıdan dolayı kendisini ve belediye meclis üyelerini tebrik ediyorum. 2,5 yıl süreyle kayyum belediye başkanı olarak görevde bulundum. Gönül rahatlığı ile belediye yönetimimizi Cevher beye devretmiş bulunuyoruz. Bu dönem zarfında ekip arkadaşlarımızla birlikte yapmış olduğumuz güzel çalışmalarla devletimizin, hükümetimizin desteği ile düzensiz bir köy görünümünden modern bir kent görünümüne kavuşmuştur. Artık Eruh terörle değil güzel hizmetlerle sosyal kültürel, sportif faaliyetlerle Türkiye gündemine düşüyor. Bu gerçekten bu bizim açımızdan mutluluk verici.

Dayanç, “Bu seçimin ardından Eruh ilçemizin artık önü sonuna kadar açıldığını, Eruh ilçemizin hak ettiği yerlere rahatlıkla gideceğini yapılan hizmetlerin üzerine iyi çalışmalara katacağını inanıyoruz. Tekrardan Eruh ilçemizin seçimleri hayırlı uğurlu olsun. Cevher Başkana başarılar diliyorum.” Dedi.

-Hep terör olaylarıyla anılan Eruh ilçemizi bundan sonra hizmetlerle anılacak.

31 Mart seçiminde halkımızın büyük destekleri ile sandıklardan zaferle çıktıklarını söyleyen yeni belediye başkanı Cevher Çiftçi, Hep terör olaylarıyla anılan Eruh ilçemizi bundan sonra hizmetlerle anılacak. Ak Partinin Güneydoğuda en yüksek oy alan ilçelerden biri olduğunu söyleyen Çiftçi, Vatandaşlarımız artık terör istemiyor. Halkımız hizmeti istiyor. Huzur istiyor. Bu süreçten sonra elimizden geldiği kadar bütün Eruhlu halkımıza oy veren, vermeyen herkese kapımız açıktır. Herkesin hizmetkarı olmaya talibiz dedi. 2,5 yıl buyunca ekibiyle beraber gecesini, gündüzünü hizmet için harcayan kaymakamımız Sayın Murtaza Dayanç’a tüm Eruh halkı adına ve partim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Dedi.

Daha sonra görev süreci içerisinde yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı yeni Belediye Başkanı Cevher Çifti Eruh halkı adına Kaymakam Murtaza Dayanç’a plaket takdim edildi.
Çekilen hatıra fotoğrafı ardından devir teslim töreni sona erdi.

Vatandaşlardan Savaş özer ise, Ak Partinin adayı yüksek bir oy aldığını belirterek, halkımız oyunu huzur için kullandı. Halkımız huzurla birlikte belediyecilik yap istedi. Dedi.

Vatandaş Cahfer Çiftçi ise, Yıllarca Eruh terörden zarar gördüğünü belirterek, çıkan sonuçtan çok memnun kaldım. İnşallah yeni Başkanımız Cevher Çiftçi ile birlikte Eruhumuz daha da gelişecek. Hizmet kalitesi, huzur ve refahı daha iyi yerlere gelecektir. Diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Nisan 2019
P S Ç P C C P
« Mar   May »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930