HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta 300 öğrenci toplu halde kitap okudu.

Eruh’ta 300 öğrenci toplu halde kitap okudu.

Eruh ilçesinde Kütüphane haftasında farkındalık oluşturmak amacıyla 300 öğrenci bir araya gelerek kitap okudu.

Haberin Tarihi: 28 Mart 2019 - Okunma Sayısı:171 defa okundu.

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Eruh İlçe Halk Kütüphane Müdürlüğü ile Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 26-30 Mart Kütüphane Haftası münasebeti ile “Eruh Kitap Okuyor” etkinliği kapsamında Cumhuriyet İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Atatürk İlkokulunda okuyan 300 öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte Eruh 15 Temmuz Demokrasi meydanında kitap okudu.

Eruh 15 Temmuz Demokrasi meydanında bir araya gelen öğrenciler kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturmak amacı ile yapılan kitap okuma etkinliğinde hem kitap okudu hem de keyifli vakit geçirdi.

Etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, kitap okumanın son derece önemli olduğunu ifade ederek, Kütüphane Haftasında farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte “Eruh Kitap Okuyor” etkinliği düzenledik. Bu etkinlikte farklı bir deneyim oluşturmaya çalıştık. Öğrencilerimizin boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmeleri, televizyon ve internet bağımlılığından kurtularak kitap okumanın ehemmiyetinin farkına varmaları, bireysel gelişimlerini sağlamaları amacıyla bu etkinliği yaptık. Diye konuştu.

Sınıf öğretmeni Talha Taşdemir ise, Kütüphane Haftası olması dolaysıyla burada “Eruh Kitap Okuyor” etkinliği düzenlendiğini ifade ederek, “Burada olmamızın sebebi ülkemizdeki kitap okuma oranın azlığına dikkat çekmek. Ve bu oranı yükseltmeye çalışmak olduğunu söyledi.

Taşdemir, bu etkinliği bize sağladıkları için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İlçe Halk Kütüphanesine ben ve öğretmen arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Dedi.

Öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Başkanı Fikret Keskin, Eruh İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Sezgin Güneş, okul müdürleri ve öğretmenler eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mart 2019
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728