HESABIM
Üye Ol

Dayanç, esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi.

Dayanç, esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi.

Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Dayanç ilçe esnafıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 25 Mart 2019 - Okunma Sayısı:149 defa okundu.

Eruh’a yaptığı hizmetlere 7’den 70’e vatandaşın gönlünde taht kuran Kaymakam Dayanç, yeni hizmete giren Eruh Kültür Sanat evinde katıldığı kahvaltı programına esnaf yoğun ilgi gösterdi.
Esnaflarla kahvaltıda bir araya gelen Dayanç, Belediyenin 2,5 yıllık döneminde yaptıkları çalışmaları anlattı. Yaptığımız çalışmalarla ilçenin köy görünümünden, modern bir kent görünümüne dönüştüğünü söyleyen Dayanç, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar”yarışmasında 1102 proje içerisinde Eruh ilçemizle ilgili bazı projelerimizden “15 Temmuz Demokrasi Meydanı Sokak Sağlamlaştırma, Cephe Giydirme, Köprü Girişi Aydınlatma Ve Çevre Düzenlemesi Projelerimiz dereceye girdiğini söyledi.

Eruh daha iyi yere gideceğini belirten Dayanç, “Eruh halkı daha iyi hizmetlere layıktır. Çünkü kadirşinas ve misafirperver bir halkı var. Kendine has bir gelenek yaşatan Anadolu’nun doğal, saf bir beldesidir.

-Huzur ve güven ortamı olmazsa hiçbir şey olmaz.

İnsanlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması en büyük hayalimiz diyen Dayanç, Huzur ve güven noktasında yatırımcılarımız, vatandaşımız, kamu personellerimizin kafasında ister istemez soru işaretleri oluşuyor. Huzur ve güven ortamının devam etmesi için teröre karşı askeriyle polisiyle ve vatandaşlarımızla birlikte hep beraber el ele vererek bertaraf etmemiz gerekiyor. Terör sadece askerle, polisle bitmez bunu ancak vatandaş bu işe el atarsa biter. Huzur ve güven ortamı ancak bu şekilde gelebilir. Diye konuştu.

Kahvaltı programına katılan esnafların sorun ve görüşlerini dinleyen Dayanç, daha sonra esnaflarla birlikte Kültür Sanat evinde bulunan radyo evi, sanat odası, müzik odası, kafe, ve sergi odasını gezerek, Kültür Sanat Evi’nin vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu söyledi.

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mart 2019
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728