HESABIM
Üye Ol

Kaymakam Dayanç’a büyük ilgi

Kaymakam Dayanç’a büyük ilgi

Eruh’ta yaptığı çalışmalarla vatandaşın gönlünde taht kuran Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, köylere yaptığı ziyarette büyük ilgiyle karşılandı.

Haberin Tarihi: 08 Mart 2019 - Okunma Sayısı:202 defa okundu.

Eruh’ta yürütülen “insan odaklı” çalışmalarla 7’den 70’e vatandaşın gönlünde taht kuran
Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, ilçeye bağlı köylere yaptığı ziyarette köylüler tarafından büyük sevinçle karşılandı.

Beraberindeki İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muharrem Aydın ve daire amirleriyle Üzümlük, Dalkorur, Ortaklı, Çırpılı, Ufaca, Yeşilören ve yokuşlu köylerini ziyaret ederek, vatandaşların sorun ve görüşlerini dinledi. Köy sakinleriyle sohbet eden Dayanç, “Vatandaş odaklı yönetim anlayışı gereği her zaman vatandaşın en yakınında ve kolay ulaşılabilir bir konumda olduğunu” ifade etti.
Dayanç,“Yıllarca terör belasından zarar gören bu coğrafyanın, tesis edilen huzur ortamıyla birlikte yeniden sosyo-ekonomik yönden gelişmeye başlaması mutluluk vericidir. Devletimizin nazarında Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan ve sorumluluk bilinciyle hareket eden herkes birinci sınıf vatandaştır ve birinci sınıf hizmet almayı hak ediyor. Dolayısıyla tek gayemiz vatandaşlarımızla el ele vererek daha güzel yarınlar için durmaksızın hizmet üretmektir.”dedi.

Köy okullarında da incelemelerde bulunan Dayanç, öğretmenlerle sohbet ederek, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

Daha sonra Kaymakam Dayanç ve beraberindeki heyet Yokuşlu köyüne geçerek, köy muhtarı Methi Arslanın vefat eden annesinin taziyesine katıldı. Başsağlığı dileklerinde bulunan Dayanç, okunan duaların ardından köy ziyaretlerini tamamlayarak ilçeye döndü.Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mart 2019
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728