HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta düzenlenen “Eruh Sesini Arıyor” ses yarışması finali yapıldı.

Eruh’ta düzenlenen “Eruh Sesini Arıyor” ses yarışması finali yapıldı.

Görevlendirme yapılan Eruh Belediyesi gençleri kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ederek halk arasında “Eruh sesini arıyor” ses yarışmasında final gecesi düzenlendi.

Haberin Tarihi: 28 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:187 defa okundu.

Görevlendirme yapılan Eruh Belediyesi gençleri kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ederek halk arasında “Eruh sesini arıyor” ses yarışmasında final gecesi düzenlendi.

Eruh Belediyesinin düzenlendiği ses yarışmasında finale kalan Remzi İlhan, Gökhan Örünce Zilan Köneş, Asiye Şahin, Mehmet Sevik, Zeynep Emen Halk Eğitim konferans salonunda düzenlenen final gecesinde Eruhlulara müzik ziyafeti yaşattılar.

Katılımcıların yoğun bir ilgi gösterdiği etkinlikte, Birbirinden güzel seslerin yarıştığı yarışmada izleyicilerin Eruh Belediyesi Watshap hattı üzerinden yapılan sms oylama sonucunda Remzi İlhan 152 oyla birinci olarak tamamlandı.

Finalde, “Kum gibi ” türküsü ile Remzi İlhan birinci olurken, ikinci sırada Zilan Köneş, üçüncü sırada Asiye Şahin olarak tamamlandı.

Gecede ödül olarak birinci olan Remzi İlhan’a cumhuriyet altın, ikinci ve üçüncü yarışmacıya ise birer çeyrek altın hediye edildi.

Yarışmaya katılan diğer yarışmacılara “Eruh Sesini Arıyor” yarışmasına katılmalarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Programda sonunda bir açıklama yapan, Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, “Eruh Belediyesi olarak ilçemize yapmış olduğumuz yatırımlar haricinde Eruhlu gençlerimize eğitimde, sporda, kültür ve sanatta her türlü destek olmaya devam edeceğini söyleyerek, Sosyo ekonomik yönden mahrum kalmış Eruh ilçemizde eksiklerin tamamlamaya çalıştığını söyledi.

Dayanç, Eruh Belediyesi kültür sanat birimi tarafından organize edilen “Eruh Sesini arıyor” yarışması güzel bir şekilde final yaptığını söyleyerek, yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ve bu heyecana ortak olan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Dedi

Yarışmada birinci olan Remzi İlhan, “öncelikle yürütülen çalışmalarla ilçemizi daha üst seviyelere taşımasında emek sarf eden Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayança teşekkür ederek, “Eruh Sesini Arıyor” ses yarışmasında birinci dereceyle çıktığım için çok mutlu olduğunu belirtti. Eruh ilçesinde berberlik yaptığını ifade eden İlhan,“ Eruh Belediyesi tarafından düzenlenen ses yarışmasında şansını denediğini ve çok heyecanlı geçen yarışmada dereceyle bitirdiğim için jüri üyelerine ve bana destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2019
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031