HESABIM
Üye Ol

İzmirli Gönüllü Kadınlardan Eruhlu çocuklara oyun parkı

İzmirli Gönüllü Kadınlardan Eruhlu çocuklara oyun parkı

İzmir’in Gaziemir ilçesinde yaşayan 8 kadın, oluşturdukları ‘Siz yalnız değilsiniz, biz buradayız’ grubuyla Güneydoğu illerini gezerek ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor.

Haberin Tarihi: 13 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:155 defa okundu.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde ikamet eden 8 kadın, 10 yıl önce ‘Siz yalnız değilsiniz, biz buradayız’ adıyla gönüllü olarak bir araya geldi. Gönüllü hayırseverlerin yardımlarıyla Türkiye’nin birçok kentine gidip, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışan grup üyeleri,Güneydoğu illerinde dolaşarak sünnet törenleri, okullar için ana sınıf, hastanelerde oyun parkı, kırtasiye, temizlik malzemesi ve muhtaç ailelere kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Son olarak Siirt’in Eruh ilçesinde hizmete yeni açılan Eruh Devlet Hastanesine oyun parkı ve faaliyet salonu yaptırılarak minik çocukların eğlenmelerine sebep oldu.
Eruh Devlet Hastanesi binasında minik çocuklar için kurulan oyun parkı ve faailyet salonu için açılış programı düzenlendi. Programa Eruh Kadın Toplum Merkezi koordinatörü Damla Dayanç, Eruh Devlet Hastanesi Müdürü Hakkı Acar ve grup üyeleri katıldı.

Grup üyelerinden Mine Kapı yaptığı açıklamada, “İzmir’in Gaziemir ilçesinde 8 kadından oluşan ‘Siz yalnız değilsiniz, biz buradayız’ adıyla kurduğumuz grupla 10 yıldır Türkiye’nin her yerinde yardım çalışmaları yaptıklarını” belirterek, Gaziemirli merhum İş Adamı Fikret Kar ailesinin katkılarıyla Eruh Devlet hastanesinde oyun parkı ve faaliyet salonu kurmaya karar verdiğini belirtti. Çalışmalarımız hastanelerde oyun parkı ve faaliyet salonu haricinde dar gelirli ailelere kıyafet yardımı, kırtasiye yardımı, deprem bölgelerine yardım faaliyetlerimiz ve yılda 2 kere sünnet etkinliklerimiz olduğunu açıklayan Kapı, Eruh Kaymakamı Sayın Murtaza Dayançla görüşerek 8 Eylülde ilçede toplu sünnet etkinliği yapmaya karar verdiğini söyledi.

Herkesi kardeş olarak gördüğünü söyleyen Kapı, “bundan sonrada ömrümüz olduğu sürece bu çalışmalar devam edeceğini 10 yıl boyunca Türkiye’nin il, ilçe ve köyleriyle sevgi gönül köprüleri kurduk. Umarız hayırlı olur. Umarız bizden sonrada bu çalışmaları yapacak olanlar çoğalır.” Diyerek, Eruh Devlet Hastanesi yöneticilerine sıcak ağırlamalarından dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi.

Eruh Kadın Toplum Merkezi Koordinatörü Damla Dayanç ile Eruh Devlet Hastanesi Müdürü Hakkı Acar da grup üyelerine verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2019
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031