HESABIM
Üye Ol

Yaya önceliği bilinci oluşturulması amacıyla Eruh’ta İlkokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Yaya önceliği bilinci oluşturulması amacıyla Eruh’ta İlkokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Eruh’ta İçişleri Bakanlığı tarafından yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” programı düzenlendi.

Haberin Tarihi: 07 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:175 defa okundu.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan eylem Eruh’ta İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç’ın katılımıyla gerçekleşti.

Atatürk İlkokulu yolunda gerçekleştirilen eylemde İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç ve idare amirlerin katılımıyla Eruh İlçe Jandarma Trafik birimi ile Emniyet Amirliği Trafik denetleme birimi ekipleri öğrencilerle beraber sürücülere broşür dağıtarak bilgilendirme yaptı. Trafik personelleri tarafından öğrencilere karşıdan karşıya geçme, yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik eğitimi verildi.

Dayanç burada yaptığı açıklamada,”Karayolları Trafik Kanununda 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; görevli bir kişi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken sürücülerin yavaşlaması, eğer yaya geçişi varsa durmaları zorunluluğu getirildiğini” söyledi.

Bu bağlamda bizler de Eruh ilçemizde “Yaya Öncelikli Trafik uygulamalarını” bugün itibari ile başlatmış bulunuyoruz. Trafik birimlerimiz bu konuda hazırlanan el broşürlerini sürücülere dağıtmakta, kent meydanında yer alan dijital bilbordtan tanıtıcı videolar yayınlanmakta, görünürlüğü arttırmak adına şehrin birçok yerinde tanıtıcı afişler asılmakta, trafik ekiplerimizce öğrencilere okullarda eğitim verilmekte ve belirlenen yaya geçişlerine Eruh Belediyesince işaretlemeler yapılmaktadır. Görüldüğü üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile STK’lar da bu projeye tam destek sunmaktadır. Buradaki tek amacımız yaya öncelikli trafik anlayışını ilçemizde tam anlamıyla oturtmak ve bir tek kişinin dahi trafik akışında zarar görmesini engellemektir. Dedi.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2019
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031