HESABIM
Üye Ol

Kaymakam Dayanç, Muhtarlarla bir araya geldi.

Kaymakam Dayanç, Muhtarlarla bir araya geldi.

Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç Başkanlığında, Eruh Öğretmen Evi lokalinde Kurum Amirleri ve Muhtarların katılımıyla toplantı yapıldı.

Haberin Tarihi: 30 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:598 defa okundu.

Kaymakam Dayanç başkanlığında, İlçe Jandarma Komutanı, Muharrem Aydın, Siirt İl Genenl Meclis Üyesi Mehmet Acar, İlçe Kurum Müdürleri, Mahalle ve Köy Muhtarlarının katılımıyla Eruh Öğretmen Evi lokalinde toplantı yapıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardında Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2018 yılı faaliyet raporunun okunması ve 2019 mali yılı gelir ve gider bütçesinin görüşülmesi ve kabul edilmesiyle devam etti.

Toplantı açılış konuşmasını yapan Kaymakam Dayanç, devletin mahalle ve köylerdeki temsilcisi olan muhtarların sağlık, eğitim, altyapı ve içme suyu gibi ihtiyaçların tespitinde önemli rol oynadığını belirterek, herhangi bir aksaklıkta ilgili kurumlarla irtibata geçilmesi gerektiğini söyledi.

 

Terörle mücadele konusuna değinenDayanç,Terörle mücadelede güvenlik birimlerimiz çok kararlı bir şekilde tarihinde olmadığı kadar etkin mücadele ettiğini belirterek, “bölgenin sosyo ekonomik yönden geri kalmışlığının sebebi, yaşanan terör olayları olduğunu ve son dönemlerde güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonlar neticesinde bölgemizde terör olaylarının, artık yok denilecek kadar azaldığını” söyledi.

Terörle mücadeleye sayısal olarak bakmadığını, terörü öldürdük, bitirdik, yok ettik mantığıyla mücadele yeterli olmayacağını belirten Dayanç, güvenlik güçleriyle koordineli bir şekilde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde terörün etkenleriyle mücadelede sivil boyutunda önemli olduğunu ve bu sorun sadece Jandarmanın, emniyetin sorunu değil, muhtarların, din adamların, öğretmenlerin, sağlıkçıların, tarımcıların ve hepimizin sorunudur. Hepimiz layıkıyla görevimizi yaparsak, eminim ki o sıkıntıların hiç birisi kalmayacaktır. Bu durumu düzeltmek için hep birlikte daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini, arkasında halk desteği olan muhtarlarımızdan da bu konuda daha fazla insiyatif beklediklerini dile getirdi.

Kaymakam Dayanç, konuşmasının ardından mahalle ve köy muhtarlarını tek tek dinleyerek; mahalle ve köylerde yaşayan vatandaşların sorunları, istek ve talepleri hakkında bilgi aldı. Verilen yemek ikramı ardından toplantı sona erdi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Kasım 2018
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031