HESABIM
Üye Ol

İlçeye tarihi hizmet

İlçeye tarihi hizmet

Eruh ilçesinde görevlendirme yapılan belediye tarafından mahallelerde sıcak asfalt çalışması yaparak ilçeye yeni hizmetler buluşturmaya devam ediyor.

Haberin Tarihi: 16 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:784 defa okundu.

Eruh ilçesinde görevlendirme yapılan belediye tarafından mahallelerde sıcak asfalt çalışması yaparak ilçeye  yeni hizmetler buluşturmaya devam ediyor.

Eruh Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Murtaza Dayanç, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Aksu ile asfalt çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu.

Kaymakam Dayanç, yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana ilçenin yollarını daha konforlu hale getirmek amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda yaklaşık 15 kilometre imar yolu genişletme çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Dayanç, belediye ve Karayolları Bölge Müdürlüğü iş birliğiyle 15,5 kilometre asfalt çalışmasının başladığını aktardı.

Dayanç, ilçenin birçok noktasında belediye ekiplerince çalışma yapıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Altyapı çalışmalarından sonra bütün ana caddelerimizde sıcak asfalt ve kaldırım çalışmamız olacak. Eruh’un caddelerinde sıcak asfalt çalışması bu zamana kadar maalesef olmamış. İnsanımız, ayağını çamurdan, tozdan, topraktan kurtaran, konforlu sıcak asfaltla ilk kez tanışıyor. Kentimizin her köşesi, ana caddelerimizin tamamı sıcak asfalta kavuşacak. Kaldırımlar tamamlanacak ve kaldırım düzenlenmesi yapılacak. Eruh bundan sonra konforlu, tozdan, topraktan kurtarılmış bir ilçe olacak.”

İlçenin Fatih ve Sarıgül mahallelerinde elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Dayanç, tüm çalışmaların tamamlanmasıyla ilçenin modern bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Vatandaşlardan Abdullah Ete, Kürtçe olarak çalışmalarından dolayı Eruh Belediyesine teşekkür ettiklerini söyledi.

Ete, “Allah Kaymakamdan razı olsun. Bizi çamurlu yollardan kurtardı.” dedi.

_DSC0588

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Kasım 2018
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031