HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta Yerel Seçime Doğru

Eruh’ta Yerel Seçime Doğru

AK Parti’de 2019 mahalli idareler seçimi aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte Eruh Belediye Başkan yardımcısı Remzi Aksu AK Parti’den Eruh İlçe Belediye başkan adaylığına talip oldu.

Haberin Tarihi: 07 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:1221 defa okundu.

Eruh Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı için Eruh ilçesinde AK Parti ilçe binasına giderek Eruh İlçe Başkanı Cevher Çiftçi’ye dosyasını teslim ederek adaylık başvurusunda bulundu.

Adaylık başvurusunu yapan Remzi Aksu, gazetemize şöyle konuştu. “yaklaşık iki yıldır belediye meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevini yürütmekte olduğunu” belirterek,  “Bu süre zarfında bize tevdi edilen vazifeyi layıkıyla yerine getirebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak hep beraber yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bu süreçte; Belediyecilik hizmetlerini en üst düzeyde sunmak suretiyle,Eruh ilçemizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek, vatandaşlarımıza mutlu ve huzurlu bir ortam sağlamak yegâne gayemiz olmuştur. Çok şükür ki bu kısa sürede sizlerin de desteği ile arzu ettiğimiz hedeflerin birçoğuna ulaşmış bulunuyoruz. Eruh ilçemiz kısa zamanda köy görünümünden modern bir kent görünümüne kavuştu, artık terörle değil kültürle, sanatla, sporla anılır oldu, insan odaklı sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri sergilendi,  eskiden insanların gitmeye çekindiği, gitse de muhatap bulamadığı belediyemiz vatandaşların sorunlarına çözüm üreten bir yer haline geldi… Kısacası kadim şehir Eruh küllerinden yeniden doğdu.

Aksu,  Tüm bu güzellikler yaşanırken belki bizler çok yorulduk ama emin olun ki siz kadirşinas Eruhlu hemşerilerimin yüzlerindeki tebessüm ve memnuniyet tüm yorgunluğumuzu alıp götürüyor. Biliyoruz ki siz değerli hemşerilerim her şeyin en iyisine layıksınız.

Devletimizin ve hükümetimizin imkanlarını tamamen vatandaşa hizmet noktasında seferber ederek,bu konuda son derece özverili bir çalışma yürüten, kısa zamanda ilçemize bir vizyon katan ve bizlere de iyi bir yöneticinin nasıl olması gerektiğini öğreten, engin tecrübelerinden istifade ettiğimiz Sayın Kaymakamımız Murtaza DAYANÇ ile beraber çalışmış olmak bizler için ayrı bir avantaj olmuştur.

Aksu açıklamasında , ilçedeki yapılan güzel işlerin devam etmesini gerektiğine değinerek  şöyle konuştu. “ilçemizdeki bu güzellikler hep devam etsin, yapılan işlerin üzerine koyarak yenilerini ekleyelim, devlet – vatandaş el le mutlu ve huzurlu bir geleceğe hep birlikte yürüyelim. Eruh artık eski Eruh olmasın, büründüğü olumlu imajını sürekli geliştirsin.

İşte tüm bu gerekçelerle; Eruh’un bir evladı ve kardeşiniz olarak, sizlerin de teveccühü ile Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkanlığı görevine talip oluyorum. Bugüne kadar ki duruşum her zaman devletimizin ve milletimizin menfaati yönünde olmuştur.  Hiçbir zaman kişisel çıkar ve heves gütmedim, makam ve koltuk sevdalısı olmadım, bundan sonra da asla olmayacağım. Tüm samimiyetimle ifade etmek isterim ki bizimkisi sadece devlet – millet aşkıdır, vatandaşa hizmet aşkıdır, Eruh aşkıdır.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kurucusu ve genel başkanı olduğu AK Parti siyasi çizgim olduğunu belirten Aksu, “Önceki dönemde ilçe teşkilatında görev yaptım ve halen de AK Parti’nin aktif üyesiyim. Yapmış olduğu reformlarla ülkemizin ufkunu açan ve küresel bir güç haline gelmemizi sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki AK Parti’de siyaset yapmak ve görev üstlenmek benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Yüce Allah nasip eder belediye başkan adaylığı da şahsıma layık görülürse, sizlerin desteği ile seçimlerden zaferle çıkacağımıza ve Eruh ilçemizde Ak Belediyecilik hizmetlerinin en güzel örneklerini sergileyeceğimize olan inancım tamdır. Siz değerli hemşehrilerimle birlikte el ele vererek, Belediyecilik anlamında Eruh’ta yeni bir tarih yazmak ve bu kenti hak ettiği noktalara taşımak da boynumuzun borcu olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, durmak yok yola devam diyorum.

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Kasım 2018
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031