HESABIM
Üye Ol

Kaymakam Dayanç’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kaymakam Dayanç’tan  29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı Mesajı

Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:519 defa okundu.

Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Dayanç , yayımladığı mesajda; Ne mutlu bizlere ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin kuruluşunun 95. Yılını hep birlikte büyük bir gururla kutluyoruz. Dünya ile entegre, küresel anlamda söz sahibi, insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünden taviz vermeyen çağdaş Türkiye Cumhuriyeti emin adımlarla kutlu yürüyüşüne devam etmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesi Türk Tarihi açısından bir dönüm noktası olmuştur. Tüm yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen, Mustafa Kemal’in liderliğinde bir araya gelen aziz milletimiz, “ya istiklal ya ölüm” parolasıyla, destansı bir kurtuluş mücadelesi vermek suretiyle şanlı zafere ulaşmıştır. Ve tüm dünya bir kez daha görmüştür ki şehitlerimizin kanlarıyla yurt edindiğimiz Cennet Anadolu Ebed Müddet Asil Türk Milleti’ne aittir ve öyle kalmaya da devam edecektir.

Millet olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde, dostça ve kardeşçe yaşadığımız, birbirimize karşı hoşgörülü davranarak, farklılıklarımızı bir zenginlik olarak gördüğümüz müddetçe,hiç kuşkusuz Cumhuriyetimiz de ilelebet payidar kalacaktır.

Unutmayalım ki Cumhuriyet; temel hak ve özgürlükler bağlamında onurlu bir şekilde insanca yaşamanın, hukukun üstünlüğünün, demokrasi ve insan haklarının, din ve vicdan özgürlüğünün güvencesi ve teminatıdır. O yüzden; Cumhuriyetimize sahip çıkmak, koruyup kollamak ve gelecek nesillere güzel bir miras bırakmak, hepimizin birer vatandaşlık görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın müdafaası noktasında gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ediyorum.  Dedi.

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Ekim 2018
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30