HESABIM
Üye Ol

Eruh Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan gecesi etkinliğinde Eruhlular bir araya geldi.

Eruh Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan gecesi etkinliğinde Eruhlular bir araya geldi.

Eruhlular, görevlendirme yapılan Eruh Belediyesinin düzenlendiği tasavvuf müziği ve sema gösterisi programında bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:1570 defa okundu.

“Daha mutlu ve huzurlu bir kent” sloganıyla başlattığı çalışmalar ile vatandaşları özlemle bekledikleri hizmetlerle buluşturmaya devam eden Eruh Belediyesi, bünyesinde oluşturulan kültür sanat birimi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliği gecesinde Eruhlular ilk kez tasavvuf müziği ve sema gösterisi izlemenin mutluluğu yaşadı.

Eruh belediyesine bağlı kültür sanat birimi bünyesinde oluşturulan ve aralarında gönüllü olarak şoför, kuaför, öğretmen ve öğrencilerinden oluşan tasavvuf müziği korosu Ramazan Etkinlikleri adı altında verilen konser ve sema gösterisi vatandaşların beğenisini topladı.

Eruh 15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen Ramazan gecesi etkinliğine Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç, Ak Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkolu, Ak Parti Eruh İlçe Başkanı Cevher Çiftçi, STK temsilcileri ve yüzlerce Eruhlu vatandaş katıldı.

Eruh Belediye Başkan Vekili Dayanç program sonunda yaptığı konuşmada, belediye olarak ilçeye sağladıkları yatırımların yanı sıra eğitim, spor, kültür ve sanat konularında da her türlü desteği sunmaya devam edeceklerini söyledi.

İlçede oluşturulan huzur ve güven ortamıyla birlikte birçok hizmetle buluşan vatandaşlara daha fazla ortamı yaşatma niyetinde gayret göstereceğini belirten Dayanç, yıllarca sosyal aktivitelerden mahrum kalan Eruhlu vatandaşlarımız için bu eksikleri giderme adına ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.

Dayanç, Eruh Belediyesi kültür sanat birimi tarafından düzenlenen Ramazan gecesinde bir araya gelen Eruhlu vatandaşlara ve güzel bir gece yaşatan koro ekibine teşekkür etti.

Çok yünlü bir ekip kurduklarını belirten Koro eğitmeni Veysi Damar, esnaftan, memurdan, öğretmen ve öğrencilerden oluşturulan bir grupla kimisi bağlama, kimisi gitar kimi keman farklı farklı eğitimler veriyoruz. Verdiğimiz eğitimler sonucunda ilçemizde konserimizi verdik. Bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirten Damar, sonsuz desteklerinden dolayı ilçe Kaymakamı Murtaza Dayanç’a teşekkürlerimi sunuyorum. dedi.

Koroda bulunan esnaf Remzi İlhan ise, Böyle bir organizede bulunduğundan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, Eruh halkına böyle güzel bir gece yaşatmasına vesile olan Kaymakamımıza teşekkür ediyorum.

_DSC0319 _DSC0326 DSC_1363 DSC_1410 - Kopya

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mayıs 2018
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930