HESABIM
Üye Ol

Allah Benden Bir Can Aldı, Bir Canı Bağışladı

Allah Benden Bir Can Aldı, Bir Canı Bağışladı

Siirt’te Şirvan ilçesinde maden ocağında meydana gelen toprak kaymasında eşini kaybeden Mukadder Aydın, zatürre teşhisi konulan ve durumu ağır olan bebeğinin devletin sunduğu tedavi imkanıyla yaşama tutunmasının mutluluğunu yaşıyor.

Haberin Tarihi: 17 Kasım 2017 - Okunma Sayısı:1854 defa okundu.

Aileleri, Şirvan’da geçen yıl özel bir maden ocağında meydana gelen toprak kaymasında yaşamını yitiren 16 işçinin yasını tutuyor.

Eruh’ta yaşayan Mukadder Aydın da eşi Abdulbaki Aydın’ı kaybetmenin acısını yaşıyor. Mukadder Aydın o dönem 40 günlük olan ve tedavi gördüğü Siirt Devlet Hastanesinden hava ambulansı ile İstanbul’a sevk edilen bebeği Veysel’in sağlığına kavuşması ile teselli buluyor.

Bir yaşını dolduran bebeğini bağrına basmanın buruk mutluluğunu yaşayan Aydın’ın en büyük dileği yetim 3 çocuğunu vatana ve millete hayırlı birer evlat olarak yetiştirmek.

“Devletimiz çocuğuma sahip çıktı”

Anne Aydın AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın yıl dönümünde eşi ile yaşamını yitiren tüm işçileri rahmetle andıklarını söyledi.

Eşini kaybetmeden önce maddi imkansızlıklar nedeniyle bebeklerinin tedavisini istedikleri şekilde yaptıramadıklarına işaret eden Aydın, oğlunun tedavisi için maden ocağında çalışmaya başladığını belirtti.

Eşinin ölümünün üçüncü günü bebeğinin durumunun iyice ağırlaştığını vurgulayan Aydın, “Çocuğumun durumu beni iyice umutsuzlandırmıştı. Doktorlar oğlumun daha donanımlı bir hastaneye gönderilmesini tavsiye etti. Fakat buna gücüm olmadığını söylediğimde devletimiz devreye girerek çocuğuma sahip çıktı. Çocuğum devletimizin büyük katkılarıyla sağlığına kavuştu. Emeği geçenlere minnettarım.” ifadelerini kullandı.

“Allah devletimizden razı olsun”

“Allah benden bir can aldı, bir canı da bağışladı. Umudumun tükendiği anda devletimizin yardımıyla çocuğum sağlığına kavuştu. Allah devletimizden razı olsun.” diyen Aydın, Allah’a şükrettiğini vurguladı.

Aydın, ağır bir acı yaşadığını, genç yaşta eşini kaybettiğini ve 3 çocuğunun yetim kaldığını anlattı.

Babasız çocuk yetiştirmenin zorluğuna değinen Aydın, “Çocuklarımı devletimizin vereceği katkılarla ülkemize iyi hizmet edecek şekilde yetiştirmek istiyorum. Çocuklarımı yetiştirme yurdunda okutmalarını ve evlatlarımın büyüdüklerinde devletimizin hizmetinde olmalarını istiyorum.” diye konuştu.

_DSC0105 _DSC0094 _DSC0086

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Kasım 2017
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031