HESABIM
Üye Ol

Dayanç, Bölgenin sosyo ekonomik gelişimine en büyük engel teşkil eden terörün son bulması için muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları daha fazla çaba sarf etmelidir.

Dayanç, Bölgenin sosyo ekonomik gelişimine en büyük engel teşkil eden terörün son bulması için muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları daha fazla çaba sarf etmelidir.

Eruh Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Mayıs ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Haberin Tarihi: 26 Mayıs 2017 - Okunma Sayısı:1853 defa okundu.

Eruh Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Mayıs ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Kaymakam Murtaza Dayanç başkanlığında, köy ve mahalle muhtarları, daire amirleri ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlarken, KHGB 2016 yılı faaliyet raporunun okunması, 2017 yılında yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi, görüş ve önerilerin aktarılması ve Birlik Encümeni seçimi ile devam etti.

Toplantının açılış konuşmasında muhtarlara seslenen Kaymakam Dayanç,”Yörenin sosyo ekonomik yönden geri kalmışlığının yegane sebebinin yaşanan terör olayları olduğunu” belirterek, bu durumu düzeltmek için hep birlikte daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini, arkasında halk desteği olan seçilmiş muhtarlardan bu konuda İnisiyatif alarak liderlik örneği sergilemelerini beklediklerini dile getirdi.

Konuşmasında, Eruh köylerine yılda ortalama dört ila beş milyon lira arasında yatırım yapıldığını, görevlendirmeye çalıştıkları Eruh Belediyesinin hiç olmadığı kadar tempolu bir çalışma yürüttüğünü, şu kısa sürede ilçeyi köy görünümünden modern bir kent görünümüne kavuşturacaklarını, bu anlamda ihtiyaç duyulan tüm eksikliklerin en seri şekilde fazlasıyla giderileceğini ifade eden Dayanç, “tüm bu güzelliklerin kalıcı olması ve taçlanması bu bölgenin artık terörle anılmamasına bağlıdır. ” Dedi.
Burada da en büyük görevin muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara düştüğünü söyleyen Dayanç, “ilçenin terörle anılan olumsuz imajının değişmesi için hep birlikte elimizi taşın altına koymalı ve çaba sarf etmeliyiz” dedi.

– Bu acı tabloyu birlikte aşmamız lazım.

Yapmış oldukları saha çalışmasında, Eruh kütüğüne kayıtlı çok sayıda Bölücü terör örgütü mensubu olduğunu, bunların büyük bir çoğunluğunun bir şekilde kandırılarak dağa çıkarıldığını, muhtarların bu ailelerle oturup konuşarak çocuklarını dağdan indirmeye ikna etmelerinin en doğru karar olacağını ifade eden Dayanç, bundan sonra da bir çocuğun dahi terör örgütünün eline düşmemesi için özel çaba sarf edilmesi, eğitim öğretime önem verilmesi, özellikle kız çocuklarının okutulması, iyi bir gelecek ve iyi bir meslek sahibi olmaları için çocuklarımıza hep birlikte yardımcı olunması gerektiğini dile getirdi.
Konuşmanın ardından Köylere Hizmet Götürme Birlik üyeliğine yapılan seçim sonucunda İl Meclis üyeliğine Mehmet Acar, muhtarlardan Ahmet Keskin ve Mehmet Can Teğin seçildi.
Üye seçiminden sonra muhtarlar, daire amirleri ve STK temsilcileri ile birlikte yemek yenildi.

_DSC0040 _DSC0045 _DSC0066 _DSC0061_DSC0077_DSC0100

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mayıs 2017
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30