HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta taşımalı eğitim güvenliği toplantısı yapıldı

Eruh’ta taşımalı eğitim güvenliği toplantısı yapıldı

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının başlaması nedeniyle okul servis araçlarının huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç başkanlığında “Taşımalı Eğitim güvenliği konulu toplantı yapıldı.

Haberin Tarihi: 23 Şubat 2017 - Okunma Sayısı:2073 defa okundu.

Eruh konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Taş, İlçe Jandarma Komutanı Enes Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, okul müdürleri ve servis şoförleri katıldı.

Okul servisleri ve taşımalı eğitim servis araçlarında, trafik güvenliği bakımından alınması gereken denetime yönelik tedbirlerin konuşulduğu toplantıda açıklama yapan Kaymakam Murtaza Dayanç, okul servislerinin dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
Dayanç konuşmasında, Öğrencilerimizin hayatları son derece önemli güvenli bir şekilde okullarına taşınması ve güvenli bir şekilde de evlerine taşınması bizim birinci derecede sorumluluğumuzdur. Bu çocuklar bizlere emanet. Bu işin denetimini ne kadar yapılsa da asıl görev servis şoförlerimize ve taşıma şirketine düşüyor. Çünkü bizim 24 saat denetim yapma şansımız yok. Her halükarda denetimler yapmakla birlikte sorumluluk gerektiren bir husus. Belli standartlarla korumamız ve bu standartlar çerçevesinde de azami bir şekilde gerekli dikkati göstermemiz gerektiğini söyledi.
“En küçük ihmalkârlığın ve dikkatsizliğin çok büyük sorunlara neden olduğunun “altını çizen Dayanç, insanlar en değerli varlıklarını sizlere emanet ediyor. Servis şoförlerine emanet ediyor, İnsanlar en önemli varlıklarını size emanet ediyorsa sizlere güveniyor demektir. Sizlerin de bu güveni istismar etmemeniz, bu güveni sarsacak bir harekette bulunmamanız, çok dikkatli olmanız icap ediyor. En küçük ihmal, en küçük dikkatsizlik inanılmaz sorunlara yol açabiliyor dedi. Kaymakam Dayanç’ın Konuşması ardından Taşımalı eğitim sisteminde uyulacak kurallarla ilgili sinevisyon’ la anlatımı ardından sorun ve görüşlerini dile getiren servisler, kullandıkları köy yollarının bozuk olmasından yakınırken Kaymakam Dayanç, köy yollarının bakım onarımı 2017 yılı programında olduğunu güzel havaların gelmesiyle bakım onarım çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

_DSC0303 _DSC0309 _DSC0310

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2017
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031