HESABIM
Üye Ol

Camide imam, belediyede gönüllü kepçe operatörü

Camide imam, belediyede gönüllü kepçe operatörü

Eruh ilçesinde imamlık yapan Münir Tekin, namaz saatlerinin dışında İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Eruh Belediyesinde gönüllü olarak kepçe operatörlüğü yapıyor.

Haberin Tarihi: 20 Şubat 2017 - Okunma Sayısı:3581 defa okundu.

Eruh ilçesinde imamlık yapan Münir Tekin, namaz saatlerinin dışında İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Eruh Belediyesinde gönüllü olarak kepçe operatörlüğü yapıyor.

Eruh Çarşı Camisinde 4 yıldır imamlık yapan 41 yaşındaki Münir Tekin, aynı zamanda ikinci mesleği olan kepçe operatörlüğü nedeniyle boş vakitlerinde belediye çalışmalarında bulunuyor.

Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilahiyat mezunu olarak 4 yıl önce imamlık sınavından geçtiğini ve Çarşı Camisinde göreve başladığını belirterek, imam olmadan önce belge sahibi olarak iş makinesi operatörlüğü yaptığını söyledi.

İmamlık haricinde yaptığı operatörlük mesleğini çok sevdiğini dile getiren Tekin, belediyeye yeni gelen kepçe için operatör ihtiyacı olması nedeniyle KHK kapsamında Eruh Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Murtaza Dayanç’ın kendisine bu görevi teklif ettiğini kaydetti.

 

– Gençlere eğitim verecek_DSC0270

Namaz vakitleri dışında gönüllü olarak belediyeye ait kepçeyi kullanarak hizmet verdiğini aktaran Tekin, şöyle konuştu:

“Halkımıza yardımcı olmayı ve hizmet etmeyi çok seviyorum. Halka hizmet, Hakk’a hizmet anlayışı ile bu görevi gönüllü olarak yapıyorum. Beni operatör olarak çalıştığımı gören bazı vatandaşlar önce şaşırıyor, daha sonra çok memnun oluyor.”

_DSC0291

Müftü Haki Özgül’ün vasıtasıyla ilçede işsiz olan gençlere yönelik Halk Eğitim Merkezinde açılacak kursta eğitim vermeyi planladıklarını bildiren Tekin, işsiz olan gençleri meslek sahibi yapmanın kendisi için mutluluk verici ve sevindirici olduğunu aktardı.

– Vatandaşların takdirini topladı

İlçede esnaf Remzi İlhan da camide imamlık yapan Tekin’in belediyede gönüllü çalışmasının takdire şayan olduğunu söyledi.

İlhan, “Belediyemizden ve imamızdan çok memnunuz. Tekin’e yapmış olduği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

IMG_0446

Vatandaşlardan Bahattin Oğuz ise Tekin’in hem imamlık hem de gönüllü olarak kepçe operatörlük görevinde bulunmasının topluma olumlu bir örnek teşvik ettiğini anlatarak, iki mesleğinin bir arada yapılabildiğini dile getirdi.

Oğuz, “Camide gördüğümüz imamı kepçe operatörü olarak görünce önce şaşırdık, sonra halkımıza ve belediyemize yaptığı bu hizmetten dolayı kendisini tebrik ettik.” dedi.

Cami imamına bu gönüllü katkısından dolayı teşekkür  eden,  Eruh Belediye Başkan vekili Murtaza Dayanç,”Eruh Belediyesi olarak vatandaşa hizmet yolunda yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz, Belediyemizin sloganı haline gelen “DAHA MUTLU VE HUZURLU BİR KENT İÇİN EL ELE” anlayışı ile ilçemiz için hep birlikte bir şeyler yapma gayreti içerisinde olacağız. Dedi.

IMG_0557 IMG_0555

IMG_0569

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2017
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031