HESABIM
Üye Ol

Eruh Belediyesinin girişimiyle öğrenciler Uludağ’da ilk kez kayak yapmanın sevincini yaşadı

Eruh Belediyesinin girişimiyle öğrenciler Uludağ’da  ilk kez kayak yapmanın sevincini yaşadı

Eruh Belediyesi ile Bursa Yıldırım Belediyesi etkileşiminde gerçekleşen gezi programına katılan öğrenciler Uludağ’da ilk kez kayak yapmanın sevincini yaşadı.

Haberin Tarihi: 29 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:2557 defa okundu.

Eruh’ta okulların yarı tatile girmesi ile birlikte görevlendirme yapılan Eruh Belediyesi ile Bursa Yıldırım Belediyesi nin ortak programıyla gerçekleşen gezi programına katılan öğrencilerin hayatlarında ilkler gerçekleşti.

 

IMG_0274

Eruh ilçe merkezi ve köy okullarında TEOG sınavında başarılı olan 42 öğrenci Eruh Belediyesi ile Bursa Yıldırım Belediyesi etkileşiminde düzenlenen gezi programında öğrenciler ilk defa uçakla seyahat ederek, Bursa Uludağ kayak merkezinde ilk kez kayak yapmanın ve teleferiğe binmenin sevincini yaşadılar.

Eruh Belediye Başkan vekili Kaymakam Murtaza Dayanç yaptığı açıklamada, Eruh Belediyesi ile Bursa Yıldırım Belediyesi nin ortak etkileşiminde bir  gezi programı düzenlediğini belirterek, Eruh’ta başarılı öğrencilerimize yarıyıl tatilinde Bursa Uludağ ‘da kayak keyfini yaşattığını belirtti. Dayanç, Belediyemiz olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sosyal – kültürel alanda buna benzer etkinliklerimiz bahar ayında Bursa Yıldırım Belediyesinin desteği ile devam edeceğini söyleyerek, çocuklarımızın sevinçlerine katkı sağlayan Yıldırım Belediye Başkanı Sayın İsmail Hakkı Edebali’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dedi.

 

IMG_0292

Daha önce hiç kayak yapmayan Eruh’lu öğrenciler iki belediyenin uyguladığı programla ilk kez kayak yapmanın heyecanını yaşayan öğrenciler Kayak dersleri ardından eğitmenler eşliğinde kayak gerçekleşti.

İlk kez kayak yapmanın sevincini yaşadıklarını belirten öğrencilerden Hasan Tekin, Belediyenin yaptığı gezi programından çok memnun kaldıklarını, hayallerimizde olan ilkleri yaşadıklarını söyleyerek, gezi programını gerçekleştiren Eruh Belediyemize ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dedi.

Öğrenci  Hasip Elçiçek, öncelikle Yıldırım Belediyesine ve Eruh Belediyesine ben ve tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Organize ettikleri Bursa gezisi ben ve arkadaşlarımı ne kadar mutlu ettiler. Belki onlarda farkındalar ama kara kışta içimizi ısıtan bir organizeydi. Tarihimizi yakından inceleme şansı yakaladık. Bu bizim için önemliydi. Ve tur rehberinin anlattığı o önemli bilgileri için teşekkür ediyoruz. Ayrıca atalarımızın türbelerini ziyaret etmek ap ayrı bir duyguydu. Dedi.

IMG_0291

Öğrenci Nazlıcan Kurt,İlk olarak bu kadar güzel geçeceğini bilmiyordum. Ama çok güzel geçti. Bu gezi benim için büyük bir tecrübeydi. İlk defa ailemden uzak bir yere gittim. Bu tecrübeyi bize yaşatan tüm görevli hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Dedi.

Öğrenci Volkan Deniz Dayanan, ummadığım keyiflerle karşı karşıya geldiğim için içten samimiyetle söyleyebilirim. Bize bu şansı tanıyan başta Eruh Kaymakamımız Sayın Murtaza Dayanç ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere tüm yıldırım belediyesi personellerine canı gönülden teşekkür eder ve bu tadına doyum olmayan geziyle bir daha karşılaşmayı ummak dileğinde bulundu.

Program kapsamında Öğrenciler Bursa’nın tarihi mekânlarından Emir Sultan, Yeşil Türbe, Ulu Cami, Hanlar bölgesi, Tophane, eğlence parkları ve sinema gösteriminden sonra gezi programı sona erdi.

IMG_0277 IMG_0265 IMG_0257

IMG_0258

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Ocak 2016
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31