HESABIM
Üye Ol

Vali Tutulmaz, Eruh ilçesinde incelemelerde bulundu

Vali Tutulmaz, Eruh ilçesinde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Haberin Tarihi: 03 Kasım 2016 - Okunma Sayısı:2631 defa okundu.

Vali Tutulmaz ve beraberindeki heyeti , İlçe kaymakamı Murtaza Dayanç, Eruh Ak Parti ilçe Başkanı Cevher Çiftçi, Siirt İl Encümeni Mehmet Acar, kurum amirleri ve köy muhtarları karşıladı. Eruh Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Tutulmaz, İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç’tan, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

_dsc0463

Vali Tutulmaz daha sonra KHK kararnameyle kayyum atanan Eruh Belediye Başkanlığını ziyaret ederek ilçede yapılacak çalışmalarla ilgili projeleri tanıtan stantı gezdi. Burada bir açıklama yapan Vali Tutulmaz”  Kayyum ataması yapılan Eruh Belediyesi, halkımıza yeni ve kaliteli hizmet sunma noktasında çalışmalara hızla başladığını belirterek, ‘Hedefimiz; huzur ve güven içinde, ilçenin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyini artırmak, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmektir.’ Kamu kurumları arasında işbirliği ve eşgüdümün sağlanması, sorunların mahallinde tespiti ve çözüm üretilmesi amacıyla ilçe ve köy gezilerinin büyük önem taşıdığını’ vurguladı. dedi.

Eruh’ta Halk Kütüphanesi açılışı yaptı

İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Tutulmaz, “Eruh Halk Kütüphanesi” açılışını yaparak, kütüphanede incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi aldı.

_dsc0494

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği açılış töreninde konuşan Vali Tutulmaz, Eruh’ta halkımızın hizmetine sunulan kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.

Eğitimin önemine değinen Vali Tutulmaz, Eruh’taki vatandaşlarımızı, gençlerimizi Kitapla buluşturmaktan, büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, Eruh’un terörle değil, kitapla, sanatla, eğitimle ve güzel hizmetlerle anılmasını istiyoruz.’ dedi.

‘ŞAL-ŞAPİK’ Atölyesi gezdi.

Vali Mustafa Tutulmaz, Eruh Halk Eğitim Merkezince Sodes projesi kapsamında yürütülen yöresel şal-şapik dokuma atölyesini ziyaret etti.

_dsc0542

 

Atölyeyi gezerek, inceleyen Vali Tutulmaz, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerin yeniden yaşatılması ve tanıtılması gerektiğine vurgu yaparak,‘Mezopotamya’da dokunan ilk kumaşlardan biri olan ve kültür mirası olarak gördüğümüz ‘Şal-Şapik’ kumaşının yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasını hedefliyoruz.’dedi.

_dsc0665

Şal-Şapik atölyesinde incelemelerini tamamlayan Vali Tutulmaz ve beraberindeki heyet daha sonra Eruh Kadın Toplum Merkezini ziyaret ederek, buradaki kursiyerle sohbet etti. Üretilen ürünleri inceledi.

Yapım devam eden Eruh Öğretmenevi inşaatını inceleyerek, denetimlerde bulunan Vali Tutulmaz ve beraberindeki heyet, daha sonra Siirt’te döndü.

 

 

 

 

 

 

_dsc0607

_dsc0703

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Kasım 2016
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031