HESABIM
Üye Ol

Eruh 15 Temmuz Demokrasi Meydanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla kutlandı.

Eruh 15 Temmuz Demokrasi Meydanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla kutlandı.

Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç’ın makamında tebrikleri kabulü ile başlayan kutlama programı 15 Temmuz Demokrasi meydanında gerçekleştirilen törenle sürdü.

Haberin Tarihi: 29 Ekim 2016 - Okunma Sayısı:3101 defa okundu.

Geniş güvenlik önlemi altında Eruh 15 Temmuz Demokrasi meydanında kutlanan Törene Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, mülkü ve idari amirler, Siyasi parti temsilcileri STK temsilcileri , gençler, çocuklar, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Murtaza Dayanç, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

_dsc0454

Kaymakam Dayanç, “Aziz vatanımızın dört bir köşesinde, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın yüreğinde vatan hürriyet ve cumhuriyet aşkı olduğu müddetçe, değil 93 yıl mahşere kadar Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır. Budan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.

_dsc0507

 

 

Dayanç, Dün olduğu gibi bugünde devletimiz, cumhuriyetimizi birlik ve beraberliğimizi hedef alan dahili ve harici düşmanlarımız mevcuttur. Bu tehditlerin en güncel örneği ise malumunuz 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Devletimizi ele geçirmeyi, anayasal düzeni ortadan kaldırmayı, birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedef alan FETÖ terör örgütü ve beraberindekilerin hain kalkışması, aziz milletimizin üstün feraseti ve cesareti ile akamete uğratılmıştır. Neticede amacına ulaşılamayan hainler yargı önünde hesap verirken, demokrasiye, milli iradeye ve cumhuriyete sahip çıkan kahraman milletimiz ise tüm dünyaya örnek olmuştur. Bu mücadelede şehit düşen kahraman vatan evlatlarını bir kez daha minnetle, rahmetle anıyorum.

_dsc0478

Öğrencilere seslenen Kaymakam Dayanç, “Bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak ve yüksek ideallerimizi gerçekleştirecek olan sizlersiniz. Bu uğurda bireyi esas alarak temel hak ve özgürlükler bağlamında onurlu bir şekilde yaşamayı, hukukun üstünlüğünü, din ve vicdan özgürlüğünü demokrasi ve insan haklarını güvence altına alan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun yönetim şekli Cumhuriyet ise sizlerin yolunu aydınlatacaktır. Dolaysı ile  çok ağır bedeller ödenerek kurulan ve bizlere sayısız sunan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve onu yaşatmak sizlerin en büyük görevidir” diye konuştu.

 

Kaymakam Dayanç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından devam eden program okulların koro, oratoryo, şarkı, folklor oyunları gösterisi ardından resim, şiir, komposizyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle tören geçişi ardından sona erdi.

_dsc0524 _dsc0562 _dsc0581

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Ekim 2016
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930