HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.

Eruh’ta, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.

Eruh ilçesinde vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2016 - Okunma Sayısı:3878 defa okundu.

Eruh ilçesinde vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Yüzlerce vatandaşın toplandığı cumhuriyet meydanında darbeye karşı demokrasi nöbetine Kaymakam Murtaza Dayanç, Eruh Ak Parti İlçe başkanı Cevher Çiftçi, İlçe Emniyet  Amiri  Bedri Yaman, İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Adnan Abdulvehidoğlu, kurum amirleri,Siyasi parti temsilcileri  ve  STK temsilcileri  yer aldı.

nöbet5

Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “dik dur eğilme bu millet seninle”, “Eruh burada darbeciler nerede” ve “darbeye karşı omuz omuza” şeklinde sloganlar attı. Çocuk ve kadınların da katıldığı gösterilerde, vatandaşlar yaşanan girişime tepkilerini dile getirdi.

nöbet3

İlçe Müftüsü Haki Özgül’ün şehitler için Kuran-ı  Kerim tilaveti okuması ardından konuşma yapan İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç, “Hain mihraklar hep bir araya gelerek şer odakları alçaklar Türkiye cumhuriyeti devletini  ele geçirmek, anayasa düzeni ortadan kaldırmak ve bu aziz milletin geleceğine ipotek koymak için tüm güçleriyle saldırdıklarını” söyleyerek, Bu öyle gelişimdir diki darbe demek gerçekten hafif kalırdı. Çünkü bu açık seçik bir terör eylemiydi. Terör faaliyetiydi. Hepimiz televizyonlarda canlı yayınlarda izledik. Bu milletin kendi tankıyla, kendi uçaklarıyla, kendi helikopterleriyle bu millete saldırdılar.

IMG_2282

Bu milletin gazi meclisini bombaladılar. Yok etmek istediler. Ama bu aziz millet üstün feraseti  ve  cesaretiyle bu alçaklara bu hainlere en güzel cevabını canıyla, kanıyla verdiler. 200 üzerinden şehit verdik. Bu aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. Hiç kimse bu olaydan sonra lütfen istirham ediyorum bu milletin bağrından kopmuş peygamber ocağı Türk silahlı kuvvetlerimize ve onların kahraman asil mensuplarına husumet gütmesinler. Kötü gözle bakmasınlar. Çünkü bu olayı gerçekleştirenler TSK’nın içindeki şer odaklarıdır.  TSK’nın asil fertleri Türk milletinin 78 milyonu bağrından kopmuş kahraman evlatlarıdır. Ve o gün gördük ki darbeye karşı olan silahlı kuvvetler mensupları ve komuta kademesi gerekli refleksi anında göstererek darbe girişiminin olumsuz neticesinde büyük rol oynadılar. Onlara sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.

IMG_2296

Kahraman polis teşkilatımız o gece canlarını ortaya koydu. Var gücüyle elindeki tüm imkânlarıyla topyekun halde bu hainlerin emellerine ulaşmasını engellemek uğruna canlarını ortaya koyarak tüm gücüyle karşı koydular. Ve muafak oldular çok şükür. Onlara da sonsuz teşekkür ediyoruz.dedi. Daha sonra kitle bir yürüyüş gerçekleştirerek, cumhuriyet caddesinden  hareket ederek, çarşı içinden Şehit Hayri Özlü caddesi istikametinde tekbirler sloganlar atılarak yürüyüş  kule meydanında son buldu.

nöbet2

nöbet1

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • ERUH
    21 Temmuz 2016 14:43 Kullanıcı Profili

    ERUHTA GÖSTERMİŞ OLDU DİK DURUŞUNU ONURLU DURUŞUNU KATILIMCILARI KUTLUYORUM YAŞASIN BİRLİK BERABERLİK YAŞASIN ÜLKEMİZ

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Temmuz 2016
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930