HESABIM
Üye Ol

Eruh ilçesinde “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği düzenlendi.

Eruh ilçesinde “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği düzenlendi.

Eruh İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Halk Eğitim Konferans salonunda etkinlik düzenledi.

Haberin Tarihi: 18 Nisan 2016 - Okunma Sayısı:1641 defa okundu.

Eruh İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Halk Eğitim Konferans salonunda etkinlik düzenledi.

Programa, Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, İlçe Müftüsü Haki Özgül, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

“Gelin Birlik Olalım” temasıyla düzenlenen programda konuşan İlçe Müftüsü Haki Özgül, Gelin hep beraber Allah resulü(S.A.V) in manevi şahsiyeti önünde“Mü’münler kardeştir.”Diyerek kenetlenelim. Aramıza serpilen her türlü nifak tohumlarını yok edelim, nasıl ki ezelde Âdem ile Havanın çocukları olarak kardeşsek, Bedir de, Uhud da, Hendek de Mekke’nin fethinde kardeşsek. Kurtuluş savaşında Çanakkale’de Kıbrıs’ta kardeş olarak kol kola çarpışmışsak; bu günde bir kez daha bunu pekiştirip kardeş olalım. Dedi.

IMG_2801

 

“  Peygamberin çocuklara çok düşkün olduğunu, ağlayan bir çocuk görse içi burkulduğunu hemen onun gözyaşlarını silmek için seferber olduğunu, ağlayan bir çocuktan dolayı namazını kısa kestiğini, kuşu ölen bir çocuğa baş sağlığı dilediğini”söyleyen Özgül, Eğer günümüzde savaştan dolayı, zulüm ve vahşetten dolayı, çocuklar ölümden kaçış uğruna Akdeniz’in derin sularına gömülüyorsa Aylan beklerin cansız bedeni sahile vuruyorsa, adı Müslüman olan devletler de buna sessiz kalıyorsa hiç kusura  bakmasınlar“ kimsesizlerin kimsesi olan” Hz. Peygamberin arzu ettiği ümmeti olamazlar.

Peygambere ümmet olmak onun ümmetinin dertleriyle dertlenmek, çaresizlerine sahip çıkmak, bükük boyunlarını doğrultmak, gözyaşlarını silmek, yetimlerine ümit olmakla olduğunu söyledi.

 

IMG_2768

 

Program Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından, sinevizyon gösterisi, Eruh İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ilahiler seslendirmesinin ardından Kur’anı kerim Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle etkinlik sona erdi.

 

 

 

 

IMG_2837

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Nisan 2016
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031