HESABIM
Üye Ol

Eruh İlçe Müftülüğüne atanan Haki Özgül görevine başladı

Eruh İlçe Müftülüğüne atanan Haki Özgül görevine başladı

Eruh İlçe Müftüsü Aziz Bul’un Çorum’un Bayat ilçe müftülüğüne atanmasıyla boşalan Eruh ilçe müftülüğüne Haki Özgül atandı.

Haberin Tarihi: 24 Mart 2016 - Okunma Sayısı:2354 defa okundu.

Eruh İlçe Müftüsü Aziz Bul’un Çorum’un Bayat ilçe müftülüğüne   atanmasıyla boşalan Eruh ilçe müftülüğüne  Haki Özgül atandı.

Özgül yaptığı açıklamada, İlçe müftülüğümüz olarak kapımızı herkese açık tutarak, halkımızla gönül köprüsü kurmak olduğunu belirterek, ’’Herkese eşit mesafede durarak dinimiz  islâm’ın  bizleri kardeş ilan ettiğini yaşayarak, örnek olarak  aktaracağını” belirtti.

Özgül  açıklmasında, Kur’an ve sünnet’i referans alarak doğru, sağlıklı, hurafelerden arındırılmış, ahlak eksenli bilgiyi toplumun her kesimine ulaştırmaya çalışmak ve Sosyal hizmet kapsamına giren her türlü manevi desteği ibadet şuuruyla sunmak, sunulmasını sağlamaya çalışacaklarını söyleyerek, Diğer kurumlarımızla iş birliği içinde çalışarak din hizmetini başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun  her katmanına ulaştırabilmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Özgül,  Duyarlı, çözüm üreten,soruna odaklı ve gelişime açık olan  din görevlileri  ve personel yetiştirmek, Camiye kendini hasredip cemaatinin kendisine gelmesini bekleyen değil; özveriyle, mesûliyet bilinci içinde cemaatine giden  her geçen gün artan etkinliği ve yetkinliğiyle,  donanımlı ve verimli hizmet üreten ve sunan personel yetiştirmeye gayret sarf edeceklerini beritti. Artvin İl vaizi yanısıra  Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürlüğü  görevinde bulunan Haki Özgül  2015 yılında girdiği ilçe müftülüğü sınavını kazanarak Siirt’in Eruh ilçe müftüsü olarak atandı. Fransızca ve (B) düzeyinde arapça bilen Haki Özgül evli 3 çocuk babası

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • erkan
  24 Mart 2016 19:39 Kullanıcı Profili

  Selamun aleyküm. ben Artvinden yorum atıyorum.Biz Haki hocamızı tanıyalı 5-6 ay kadar oldu. İyi insanlar geç bulunur tez kaybedilir derler di işte o bizim başımıza geldi. Biz Artvinde hocamızı çok sevdik gerek güler yüzlülüğü,gerek bilgisi vb. daha sayabileceğim bir çok güzel özellikleriğle bize göre 10 numara bir insan. Allahu Teala yeni görevinde başarılı olmayı nasip etsin. Kısa bir sürede artvine çok şey kazandırdı. İnşallah Eruh ilçesinde de iyi şeyler olumlu şeyler yapacağına da inanıyoruz Artvinliler olarak. Biz onu çok sevdik Hocama yeni görevinde başarılar diliyorum.Allah utandırmasın.

 • Nedim
  10 Nisan 2016 11:33 Kullanıcı Profili

  İlk Önce Eruh’umuza hoş geldiniz yeni görev yerinizde başarılar dilerim.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mart 2016
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29