HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta Kan Davalı İki Aile Barıştırıldı

Eruh’ta Kan Davalı İki Aile Barıştırıldı

Eruh ilçesinde 3 yıl önce bir kişinin öldürülmesi, nedeniyle aralarında husumet oluşan akrabalı iki aile, HDP Siirt Milletvekilleri Hatice Sevip tekin, Kadri Yıldırımın, Eruh Belediye Eş başkanları, Eruh HDP DBP yöneticilerinin araya girmesiyle barıştırıldı.

Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2015 - Okunma Sayısı:4176 defa okundu.

3 yıl önce İstanbul’da bir kişinin öldürülmesi nedeniyle akrabalı saltık ile alp aileleri arasında husumet oluştu. Barış Komisyonu’nun çabaları ile barışmaya karar veren aileler için Eruh belediye parkında bir barış yemeği düzenlendi. 500 kişinin katıldığı barış töreni, yapılan dualar ile başladı.

 

Yemek öncesinde aralarında husumet olan Saltık ile Alp ailelerin temsilcileri,  adına konuşan Mahmut Alp ve Arap Saltık aralarındaki husumetin son bulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. HDP Siirt Milletvekili Hatice Sevip Tekin ise, Bu gün büyük bir inançla iki ailemiz birbiriyle barışarak, düşmanın gözünde kardeşliği güçlendireceğini söyleyerek,” Bölgemizde Kürtler oldu mu bütün düşmanlar bir olup toplarıyla, silahlarıyla saldırıyorlar.” Gençlerimiz, kardeşlerimiz kobani inşası için, kobani çocuklarına kütüphane ve oyuncak götüreceklerdi. Onlar öğrenci, emekçi sosyalist 32 gencimizi katlettiler. Hala yürütülen kirli savaşta gencecik şehitlerimiz geliyor. Bu tecavüzcü barbar DAİŞ terörü ve destekleyenleri lanetliyorum. Dedi.

 

Kürtlere Karşı Bütün Düşmanlar Bir Oluyorlar

 

Sevip Tekin, Ne olursa olsun şimdiye kadar ne eksiğimiz varsa yoksa yeni bir sünger çekip, üzerine beton dökerek, birbirimizle el ele gönlümüzü bir tutup, ya Allah diyerek, özgür bir Kürdistan için artık analar ağlamasın diyeceğiz.  Ben inanıyorum ki vefat eden arkadaşımız bu gün yaşasaydı bizimle birlikte, çocuklarımız için, gençlerimiz için, halklarımız için, kardeşler birbiriyle küsmesin diyecekti.

 

Bu Yemek Kobani Özgürlüğü ve Barışa Vesile Olsun

 

Analar ağlamasın diye birbirimizi sevmemiz lazım. İki değerli ailemize geçmiş olsun diliyorum. Vefat eden kardeşimize de Allah rahmet diliyorum. Özellikle barış kararı veren Arap kardeşime teşekkür ediyorum. Verdiği karar kutlu bir karardır. Katkılarından dolayı İki aileyi kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bu yemek kobani özgürlüğü ve barışa vesile olsun, Bu yemek tüm kürt halkımızın barış ve kardeşliği için olsun. Tekrar iki ailemize ve bu barışa katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Dedi.

Yenilen yemeği ardından okunan dualarla barış yemeği son buldu.

IMG_7684 IMG_7695 IMG_7699 IMG_7703 IMG_7737 MİLLET VEKİL IMG_7670

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Kemal
    25 Temmuz 2015 13:14 Kullanıcı Profili

    ALLAH ÜLKEMİZEDE BARIŞ NASİP ETSİN.YOKSA SONUMUZ ÇOK KÖTÜ GİBİ GÖZÜKÜYOR.ALLAH BİRLİK VE KARDEŞLİK NASİP ETSİN.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Temmuz 2015
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930