HESABIM
Üye Ol

Şanlı Urfanın Suruç ilçesinde yaşanan katliamı Eruh’ta protesto edildi

Şanlı Urfanın Suruç ilçesinde yaşanan katliamı  Eruh’ta protesto edildi

Şanlıurfa’nın Suruç İlçe’sindeki Amara Kültür Merkezi önündeki bombalı terör saldırısını Eruh ilçesinde protesto edildi.

Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2015 - Okunma Sayısı:2244 defa okundu.

Eruh HDP,DBP ilçe teşkilatı öncülüğünde toplanan 200 kişilik grup ilçe binası önünde toplanarak,  “Suruç’taki Katliamı gerçekleştiren ve destekleyenleri kınıyoruz” yazılı siyah pankartla ilçe meydanına bir yürüyüş gerçekleştirdi. Burada yapılan  saygı duruşundan sonra HDP ilçe Eş Başkanı Hüseyin Sevilgen tarafından basın açıklaması okundu.

Açıklamasında,Suruç’ta gerçekleştirilen katliamla bir kez daha insanlık onurunu yitirmiş barbarlık ve tecavüs ordusunun neler yapabileceğine tanıklık ettiğini söyledi. Sevilgen,Rojava devriminin hemen yıl dönümü sonrasında ve kobane ile dayanışmak için yola çıkmış Türkiye’li devrimcilerin hedef alınması, kobani etrafındaki enternasyonal dayanışmanın kırılması çabası olduğunu söyledi.

Sevilgen, yapılan katliamın halkımıza kobani etrafındaki devrimci dayanışma ruhuyla kenetlenen yiğit insanlara”bu dayanışmadan vazgeçin mesajı olduğunu söyleyerek, IŞİD ve benzeri tecavüz ordularının destek aldığı bütün ülkeler ve rejimleri bu barbarlığın ortağıdırlar. IŞİD’e karşı sus pus olanlar, sesinibile yükseltmeye cesaret edemeyenler, HDP’ye bile hergün tehdit savurup IŞİD’in başını okşayan Ankara’daki yöneticiler bu barbarlığın suç ortağıdırlar. Sevilgen açıklamasında ,Bizler Eruh halkı olarak,bütün türkiye toplumunun şunu net olarak bilmesini istiyoruz; Bizler demokrasi,adalet ve barış ilkelerimizi hayata geçirme konusunda kararlıyız. Bu ilkeleri hayata geçirmek için IŞİD ve benzeri zihniyetlere karşı daha fazla yan yana durma,daha fazla dayanışma içinde olma zamanıdır. Bu tecavüz ordusunu hükümet politikaları değil halkların dayanışması durduracaktır. Dün Suruç’ta meydana gelen insanlık dışı, alçakça saldırıyı kınıyor,saldırıda yaşamını yitiren bütün arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, halkımıza ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerimizi iletiyoruz. Dedi.

Açıklamanın ardında toplanan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

IMG_7654 IMG_7620

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Nasır ÖZER
    22 Temmuz 2015 21:03 Kullanıcı Profili

    Suruç’taki katliamı gerçekleştiren ve destekleyenleri şiddetle kınıyoruz…

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Temmuz 2015
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930