HESABIM
Üye Ol

Yasin Aktay: HDP’ye yapılan saldırıları nefretle kınıyorum

Yasin Aktay: HDP’ye yapılan saldırıları nefretle kınıyorum

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay, Mersin ve Adana’da HDP bürolarında yaşanan patlamalarını nefretle kınadığını söyledi.

Haberin Tarihi: 18 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:1814 defa okundu.

Eruh ilçesinde seçim büro açılışında konuşan Ak Parti genel Başkan yardımcısı Siirt milletvekili adayı Yasin Aktay, Bunu kimin yaptığını hiçbir şekilde önemsemeden şiddet ve nefretle kınadığını söyleyerek, “HDP bizim bu bölgede özellikle  siyasi rakibimizdir, düşmanımız değil .  Biz siyasi rakibimizle halkımız suretiyle halkımız nezdinde bir yarış yapmaya çalışıyoruz.”söyledi.

Aktay, Demokrasi insanların birbirleri üzerinde baskı yaptıkları rejimin adı değildir, demokrasi insanları birbirlerini silahla veya şiddetle sindirdikleri ve oylarını yönlendirdikleri bir rejim değildir, böyle bir rejimin adı demokrasi olmaz. İnsanların birbirlerini dinledikleri özellikle adayların halka özgürce seslenebildikleri, halkında kendi oyunu hiçbir baskı altında kalmadan kullanabildiği rejimin adıdır demokrasi. Biz tam demokrasi istedik şimdiye kadar ve tam demokrasi istiyoruz.

Aktay, Şimdiye kadar bu konularda özellikle bizim bölgemizde geçerli olan şiddet dilinin terk edilerek yerine siyaset dilinin hakim olmasının gayreti içerisinde olduk ve bu gayretimizle epeyce yol kat ettik. Her ne kadar siyasi rakip olarak gördüğümüz taraf bize  zaman zaman bize  düşmanca tutumlar sergiliyorsa da biz asla hiçbir yerde Türkiye’nin hiçbir yerinde onlara karşı veya hiçbir siyasi partiye karşı en ufak bir şiddet kullanımını asla tasvip edemeyiz. Bu şiddeti aklının ucundan geçiren herkesi şiddet ve nefretle kınıyoruz. Biz daha özgür daha birbirlerine saygılı bir seçim ortamı , huzurlu bir seçim ortamı geçirmenin gayreti içerisinde  olma durumundayız . Herkesin buna katkıda bulunması gerekiyor. Bizim baştan itibaren çabamız ve katkımız bu istikamette olmuştur. Dedi.

IMG_6587 IMG_6597 IMG_6536 IMG_6540

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mayıs 2015
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930