HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta Peygamber Sevdalıları Platformu, “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği düzenledi.

Eruh’ta Peygamber Sevdalıları Platformu, “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği düzenledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Eruh Halk Eğitim Konferans salonunda etkinlik yapıldı. Kur’an-ı Kerim’in okunması ile başlayan etkinlik, Kürtçe mevlitle devam etti.

Haberin Tarihi: 05 Nisan 2015 - Okunma Sayısı:2632 defa okundu.

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Abdullah Ünalan,’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte “ Hazreti Muhammed’i(a.s.v) tanımamız gerektiğini” belirten bir konuşma yaptı.

Ünalan,“İnsanı insanlığa öğreten Hazreti peygamber (a.s.v) dir. Biz onu tanımadan,  biz onun sünnetini kavramadan, anlamadan, biz onun sünnetini yaşamadan, gerçek anlamda insan olarak yaşamak mümkün değildir” İşte onu tanımayanların dünyayı nasıl kan ve gözyaşlarına çevirdiğini görüyoruz. Ve onu tanımayan sürekli cinayet peşinde koşuyor. İslam dünyasına baktığımızda kan ve gözyaşına boğulmuş durumda bunu yapanlar hazreti Muhammedi (s.a.v) tanımadıkları için canavar olup vahşileşiyor. Hâlbuki Kuranı kerim diyor ki masum bir insanı öldüren bütün bir insanlığı öldürmüş gibidir. Kuran bu bakış açısıyla insana bakarken, onu tanımayanların bir anda milyonlarca insanı öldürmekten çekinmediklerini ve kaçınmadıklarını görüyoruz. Bir Müslüman yeşil bir otu dahi koparmaz. Müslüman bir karıncayı bile öldürmekten çekinirken, onu tanımayanların bugün dünyayı hatta ülkemizi bile nasıl kan ve gözyaşı deryasına çevirdiklerini görüyoruz. Onun için biz Müslümanlar peygamber efendimizi tanımak zorundayız. Onun sünnetini yaşamak zorundayız. Onun koyduğu ilkeleri hayatımıza hakim kılmak zorundayız. Biz bunu yapmadıkça ne kan dökülmesi durur, ne anaların gözyaşları diner. diye konuştu.

Program çocuk ilahi grubu ve Hidayet grubunun söylediği ilahilerle son buldu.

IMG_3582 IMG_3584 IMG_3592 IMG_3538

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Halil ASUT
    6 Nisan 2015 17:34 Kullanıcı Profili

    Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, tarih boyunca tüm insanlığın ortak değeri olan merhamet ve şefkati hayatın her alanına etkin kılmamız temennisi ile, idrak edilen Kutlu Doğum Haftası’nın; ülkemizden başlayarak İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyor, tüm Türk-İslam Alemi’nin
    Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.
    Saygılar sunuyorum.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Nisan 2015
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031