HESABIM
Üye Ol

Siirt Vali Yardımcısı Saltaş Eruh’taki Köy Korucularıyla bir araya geldi

Siirt Vali Yardımcısı Saltaş Eruh’taki Köy Korucularıyla bir araya geldi

Siirt Vali yardımcısı Gürbüz Saltaş ve beraberindeki heyet Eruh ilçesinde geçici köy korucularıyla bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 12 Mart 2015 - Okunma Sayısı:5200 defa okundu.

Siirt Valiliği himayesinde, Vali yardımcısı Gürbüz Saltaş beraberindeki Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, İl Jandarma komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, Siirt İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ile birlikte Eruh 2’ci  Komando Tabur komutanlığında köy korucularıyla bir araya geldi.

Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç ile Eruh 2’ci Komando Tabur Komutanı Kıdemli Yarbay İsmet Çehreli tarafından karşılanan,Vali Yardımcısı Saltaş ve beraberindeki heyet köy korucularıyla değerlendirme ve istişare toplantısına katıldı.

Toplantıda verilen yemeğin ardından köy koruculara hitap eden Vali yardımcısı Gürbüz Saltaş, Korucularımızın her türlü sorunlarına, sıkıntılarına valilik olarak komutanımız olarak sizi dinlemeye hazır olduğunu söyledi.

Saltaş konuşmasında, devletin her zaman korucuların yanı başında olduğunu, olmaya da devam edeceğini belirterek, biz her zaman yanınızda olduk ve bundan sonrada olacağız. Dedi.

“Otuz yıldır değişmeyen duruşunuzu değişmeyeceğinize olan inancınızı korunarak, muhafaza ettiğini” belirten Gürbüz Saltaş, Çözüm sürecinde sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşırsak inşallah akan kanda sona erecek ve artık insanlar normal günlük yaşamlarına döneceğini umut ettiğini belitti.

Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal da, silahlı kuvvetlerin kurulduğu günden bu zamana kadar vatandaşlarla beraber olduğu gibi korucularla da birlik ve beraberlik içinde çalıştığını dile getirdi.

Soysal, silahlı kuvvetlerin herkese, özellikle de koruculara her zaman açık olduğunu söyledi.

Konuşmaları ardından program toplu halde çekilen fotoğraflar ardından sona erdi.

Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç ise , Kahramanca bu onurlu mücadelenin asli unsurları olarak yerleri alan korucularımıza devlet olarak bizim bu değerli hizmeti unutmamızın asla söz konusu olmadığını söyledi.

Dayanç, İlçemizde 19 korucu  köyümüz, 305 geçici köy korucumuz, 49 gönüllü köy korucumuz, 29 gazimiz ve 32 şehidimiz olduğunu söyleyerek, Eruh Kaymakamlığı olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada köy korucularmızın yanında olmaya devam edeceğimizi açık bir şekilde ifade ederek hepinize saygıyla selamlıyorum dedi.

IMG_2282 IMG_2305 IMG_2331 IMG_2379 IMG_2385 IMG_2397

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Mart 2015
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728