HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eruh’ta Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eruh’ ilçesinde Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Haberin Tarihi: 23 Şubat 2015 - Okunma Sayısı:1834 defa okundu.

5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı, Kaymakamlık makamında yapıldı.

Çocuk Koruma Kanununa çerçevesinde koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla oluşturulan, Eruh Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Kaymakam Murtaza Dayanç başkanlığında Kaymakamlık Makamında yapıldı. Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Jand. Binb. Adnan Abdulvehidoğlu İlçe Emniyet Amiri Levent Oflas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hasan Çelik katıldı.

 

Toplantıda koordinatör kurum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bir sunum gerçekleştirilerek, bir önceki toplantıda alınan kararlar ve uygulamaları konusunda bilgilendirmede bulunuldu. Daha sonra da önümüzdeki dönemde uygulanması gereken koruyucu ve destekleyici tedbirler üzerinde kurul üyelerince değerlendirmeler yapılarak gerekli kararlar alındı.

Kaymakam Dayanç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: çocuklarımızın suça karışmasını önlemek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına başta aileleri olmak üzere herkese görev düştüğünü belirterek, erken yaşta evlilik ve eğitim hakkından yoksun bırakılma şeklindeki çocuk istismarına asla göz yumulmayacağını, çocuk koruma kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde yasal takibin yapılacağını ve bu konuda istatistikî veriler tutularak ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının eşgüdüm içerisinde çalışacağını söyledi

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Halil ASUT
  25 Şubat 2015 15:08 Kullanıcı Profili

  Çocuklarımızın suça karışmasını önlemek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, erken yaşta evlilik, eğitim hakkından yoksun bırakılma ve çocuk istismarına asla meydan verilmemesinin gerekliliğine inanıyorum.Bu konuda herkese görev düştüğünü düşünüyorum.

  Başta Sayın Eruh Kaymakamı Murtaza DAYANÇ Bey’i ve Eruh Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulunu kutluyorum.

  Çalışmalarında başarılar diliyor,saygılar sunuyorum.

  Halil ASUT

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2015
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31