HESABIM
Üye Ol

Eruh esnafı, artan hırsızlık olaylarına tepki gösterdi

Eruh esnafı, artan hırsızlık olaylarına tepki gösterdi

Eruh ilçesinde esnaflar, hırsızlık ve Çocukların esrar kullanma alışkanlıkların artması nedeniyle, Cumhuriyet meydanında bir araya gelerek oluşan olumsuzluklara karşı bir basın açıklamasıyla tepki verdiler.

Haberin Tarihi: 18 Şubat 2015 - Okunma Sayısı:3631 defa okundu.

Eruh ilçesinde esnaflar, hırsızlık ve Çocukların esrar kullanma alışkanlıkların artması nedeniyle, Cumhuriyet meydanında bir araya gelerek oluşan olumsuzluklara karşı bir basın açıklamasıyla tepki verdiler.

Aralarında  Sivil Toplum kuruluş temsilcileri, Sendika üyeleri,Siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve Belediye Eş Başkanları destek verirken,

esnaflar adına konuşan Aziz Kurt, Vatandaşlarımızın evlerinde ve esnafların iş yerlerinde yapılan hırsızlık vakalarında yüksek oranda artış yaşanması, toplum içinde huzursuzluk yaşanmasına neden olduğunu söyleyerek, ailelerin mahrem bölgelerine kadar girdikleri halde bu güne kadar her nedense hiçbir vakanın failleri tespit edilememiş ve herhangi bir suçlu yakalanmadığını söyledi.

Toplum huzurunu, güvence altına almamız adına. idareci mercilerin hırsızlık olaylarında duyarlı olmalarını ve bu konuda Daha Hassas Olmaya Davet Ettiğini söyleyen, Aziz Kurt Toplum huzurunu ve güvencesini halkımızın desteği ile sağlanması, hem idari merciler, hem halk ve esnaf olarak bu görevi üstlenip sahiplenmemiz gerekir.

Kurt, “ilçemizde önemli bir sorun haline gelen hırsızlık ve uyuşturucu kullanma vakalarının önünü kesmek adına bütün aile fertlerine büyük bir görev düştüğünü söyleyerek, Çocuklarımızın kötü yollara düşmemeleri adına okul eğitimlerini takip etmek, arkadaşlık ortamlarını kontrol etmek,  her zaman kendilerine görev olarak önemle bilmeleri gerekmektedir. Toplumun aile bireylerini oluşturan çocuklarımızın kötü yollardan uzaklaştırılması ailelerin ve idareci mercilerin beraberce birbirilerine destek vererek, önlenmesi gerektiğini söyledi.

Yetkili kurum amirlerine seslenen Aziz Kurt, Topluma zarar veren alışkanlıklarda olan gençlerimizi yapılacak projelerle kötü alışkanlıklardan arındırıp topluma kazandırılmalarını talep ettiğini söyledi. Açıklamanın ardından toplanan esnaflar 5 dakikalık oturma eylemi yaparak eylemlerine son verdi.

 

IMG_1314 IMG_1288 esnafın basın IMG_1312 IMG_1311

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • sait
  18 Şubat 2015 17:45 Kullanıcı Profili

  Eruhta ilk defa böyle birlik ve beraberlik görüyorum inş vatandaşlar her konuda duyarlı olurlar.

 • Halil ASUT
  18 Şubat 2015 18:43 Kullanıcı Profili

  Toplumumuzun aile bireylerini oluşturan çocuklarımızın, gençlerimizin uyuşturucu bağımlılığı ve hırsızlık gibi alışkanlıkların artması bu tür vakaların cereyan etmesi kaygı vericidir.
  Bu tür toplumsal olaylarda toplumun huzurunu sağlamak adına; birlikte hareket etmek en güzel davranış örneğidir.Eruh’ta birlik ve beraberliğin göstergesidir.
  İlçemizde önemli bir sorun haline gelen hırsızlık ve uyuşturucu kullanma vakalarının önüne geçmek adına bu gün toplanan Eruh halkını, Sivil toplum kuruluşlarını,Sendika temsilcileri,Esnafı,Muhtarları ve Siyasi parti temsilcilerini bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.
  Saygılar sunuyorum.

  Halil ASUT

 • aselam
  18 Şubat 2015 19:27 Kullanıcı Profili

  Eruhun adini kotu anilmasini hic kimse istemez eruh temizdir temiz kalmasi herkesin vatandaslik gorevidir dunyada ilcemizin bir nami var misafir perverligi ile insani yaklasimiyla srvgisiyle saygisiyla nam veren ilcemizde kotuluge hirsizliga uyusturucu kullanimina ilce halki olarak izin vermiyecez

 • Bilgin KÖNEŞ
  19 Şubat 2015 09:59 Kullanıcı Profili

  Öyle bir cendereden geçiyoruz ki… Kelimelerin kifayetsizliği ve çaresizliğimiz ayrı bir yara açıyor gönül dünyamızda… Bu toplum bu hallere nasıl düşer böyle diye hayretler içerisine giriyoruz. Öyle bir haldeyiz ki herhangi bir ana haber bültenini izlediğimizde günlük yaşanan hadiseler karşısında toplum olarak bir cinnet içine girdiğimizi ne yazık ki görebiliyoruz. Hırsızlık ayrı bir dert, uyuştucu vb. ayrı dert, gelir adaletsizliği, işsizlik, düşük kalite eğitim, ahlaki dejenerasyon, yozlaşma ve sayabileceğimiz bir çok sorunlar ayrı bir hastalık ve ayrı bir dert…

  Asıl en büyük derdimiz ve hastalığımız ise bu sorunlarımıza karşı kör, sağır ve dilsiz olmak!

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2015
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31