HESABIM
Üye Ol

Eruh’ta Taşımalı Eğitim Yapan Sürücülere Seminer Verildi

Eruh’ta Taşımalı Eğitim Yapan Sürücülere Seminer Verildi

Eruh ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öğrenci Taşıma Uygulaması” kapsamında ilçede taşıma işi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.

Haberin Tarihi: 04 Şubat 2015 - Okunma Sayısı:1733 defa okundu.

Eruh ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öğrenci Taşıma Uygulaması” kapsamında ilçede taşıma işi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.

 

Halk Eğitim konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, Şube müdürü Mehmet Beştaş, Rehber Öğretmeni Leyla Demir bilek, İlçe Emniyet Amirliği personeli ve öğrenci servis sürücüleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, Milli Eğitim Bakanlığı taşıma yoluyla erişim yönetmenliği, öğrenci taşıma uygulamaları sözleşme esasları taşıma güzergâhları öğrenci taşıma uygulamaları kapsamında, Eruh İlçe Emniyet Amirliği personeli Nadir Öztürk tarafından öğrenci taşımalığı yapan servis sürücülerine servis araçlarında bulunması gereken şartların uygulanması güvenli taşımacılığın oluşturulması amacı ile sürücülere bilgilenmede bulundu.

Rehber Öğretmeni Leyla Demir bilek, eğitim seminerinde yaş  grupları, engel durumları itibarı ile öğrenci, kursiyer, veli davranış modelleri, etkili iletişim yöntemleri, araç şoförlerinin ve rehber personelin öğrenci ile velilere yaklaşımının nasıl olması gerektiği, araç şoförlerinin öğrencilere karşı olumsuz örnek oluşturacak davranış modellerinden uzak durmalarının önemi ve olumlu davranış modelleri hakkında konular üzerinde bilgi aktardı.

Şube Müdürü Mehmet Beştaş ise, Milli Eğitim Bakanlığınca uygulanan “Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, Öğrenci Taşıma Esasları ve Taşıma Güzergahı” gibi konularda sürücülere detaylı bilgiler aktarırken; önümüzdeki yıl araçlarının yaşı dolanların gerekli önlemleri şimdiden almalarını istedi.

Bakanlığın, Taşımalı Eğitim Sistemiyle ilgili olarak çok titiz davrandığını ve kanun dışı uygulamalara asla göz yummadığını da dile getiren İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Beştaş, bu kapsamda görev yapan şoför ve sürücülerden duyarlılık beklediklerini belirtti ve 2014-2015 yılı taşıma planlamaları hakkında sürücülerin ve araç sahiplerinin de görüşlerini alarak, toplantıya son verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, eğitim seminerinden sonra yaptığı konuşmada, öğrenci taşıyan servis şoförleri olarak zor bir iş yaptıklarını belirterek, “Geleceğimiz olan  bu çocukların yarın ülkenin geleceğinde söz sahibi olabileceğini hiçbir zaman unutmayalım. Sürücülerin öğrenci taşırken çok dikkatli davranması gerektiğini söyledi.

DSCF6091 DSCF6105 DSCF6079

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2015
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31