HESABIM
Üye Ol

20 yıl sonra aynı sahadalar

20 yıl sonra aynı sahadalar

Amatör futbol liginde mücadele eden Eruh spor 20 yıl önce ezeli rakibi olan Şırnak sporla bir dostluk maçı yaparak, mazide kalan ezeli rekabet anısını yaşattı.

Haberin Tarihi: 30 Ocak 2015 - Okunma Sayısı:2554 defa okundu.

Amatör futbol liginde mücadele eden Eruh spor 20 yıl önce ezeli rakibi olan Şırnak sporla bir dostluk maçı yaparak, mazide kalan ezeli rekabet anısını yaşattı.

Yeni yapılan Eruh stadında oynanan karşılaşmada Batman bölge hakemi Barış Kezer’in yönettiği karşılaşmada tam 8 gol atıldı.

 

Gerçek Dostluk

İlk yarının başlaması ile birlikte her iki takım da kardeşliği ve dostluğu unutmadan futbol oynamaya başladı. Sertliğin en alt seviyede olduğu karşılaşmada, düdük sesi de oldukça az duyuldu. Eruh Spor’un geliştirdiği ataklar Şırnak defans’ına takılırken, daha kontrollü bir oyun sergileyen Şırnak Spor kontra ataklarla Eruh Spor kalesini yokladı.

En ufak faul de dahi futbolcular birbirinden özür dileyip elini uzatırken, çalım atan da, çalım yiyen de pozisyonun ardından tebessüm edebiliyordu. kontra ataklarında gol bulan Şırnak Sporun ardından golleri atan Eruh Spor ikinci yarıya 3-2 ‘lik skorla girdi.

Emektar Sahada

Yüzlerce Maç oynayan 46 yaşındaki emektar futbolcu Kasım Nas ilerleyen dakikalarda oyuna girerek, tribünlerden alkışlarla oyuna farklı bir heyecan katarken, her iki takım da kardeşliği ve dostluğu bir mücadelede karşılıklı gollerle 4-4 skorla maç sona erdi.

 

90’larda Eruh’u Yenmek Zordu

Şırnak Spor antrenör’ü Fehmi Kalender, 96 yılında o dönemde gal ligi altında geldiğimiz günleri hatırladığını söyleyerek, O zamanda arkadaşlarla diyalogumuz iyidir. Eruh’taki yönetim olsun, arkadaşlar olsun. O dönemde de bizimle çok iyi şekilde ilgilendiklerini söyledi.

 

Kalender, Aramızda hiçbir sorun olmadı. 96 yılında Eruh’u Eruh’ta yenmek çok zordu. Ama Şırnak Köy hizmetleri olarak Eruh’u Eruh’ta yenmiştik. Fakat ne seyirci ne futbolcu arkadaşlarımız, bize karşı olumsuz bir tepki görmediler.  Şu anda yönetimle görüşen eski dostlar var. Dedi.

Breni Tepesi Gönül Köprüsüdür

Eruh Spor yöneticisi Fahrettin Aksoy ise, Eruh adına amatör ligde mücadeleden bir takımız var. Hem çocuklarımıza hem gençlerimize nostaljik bir anıyı yaşatmak amacıyla çok değerli Şırnak spor kulübü, başkanı ve yöneticilerini iyi bir şekilde ağırlamaya çalıştığını söyledi. Umarım onlarda memnun kalmışlar. zaten aramızda Breni tepesi denilen gönül köprüsü vardır. Birbirimizi birbirine bağlayan gönül köprüsüdür. Hiç birbirimizden kopmamışız.

Takıma sadece Eruh kaymakamlık tarafından destek sağlamaktadır diyen Fahrettin Aksoy, Proje kapsamında gelecekteki gençleri yetiştirip iyi bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Dedi.

Aksoy, Yeni sezonda başarı dileyerek, Şırnak Spor oyuncularını ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Dedi.

20150129_123211 IMG_0928 IMG_0971 IMG_0999 IMG_1021

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Halil ASUT
  2 Şubat 2015 09:43 Kullanıcı Profili

  Spor müsabakaları dostluklar ve dayanışma için yapılır.
  Şırnak’la ezelden beri gönül bağımız var olmaktadır.
  Hele hele Breni Tepesi Gönül Köprümüzdür.
  Bu dostluğun daim olmasını temenni ediyor.
  Her iki takımın yönetici ve oyuncularını tebrik ediyorum.

  Halil ASUT

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Ocak 2014
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031