HESABIM
Üye Ol

Kaymakam Dayanç: Kaçak avlanmaya en ağır cezalar uygulanacak

Kaymakam Dayanç: Kaçak avlanmaya en ağır cezalar uygulanacak

Eruh İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç, koruma altındaki nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan hayvanları avlayanlara en ağır cezai müeyyidelerin uygulanacağını ve bu konuda ilgili kolluk birimlerinin denetimlerini aksatmadan devam edeceğini belirterek, vatandaşlarımızı da kaçak avlanmaya karşı duyarlı olmaya davet ettiğini söyledi.

Haberin Tarihi: 21 Ocak 2015 - Okunma Sayısı:2056 defa okundu.

Eruh ilçesinde kaçak avcılıkla mücadele toplantısı düzenleyen Eruh İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç, koruma altındaki nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan hayvanları avlayanlara en ağır cezai müeyyidelerin uygulanacağını ve bu konuda ilgili kolluk birimlerinin denetimlerini aksatmadan devam edeceğini belirterek, vatandaşlarımızı da kaçak avlanmaya karşı duyarlı olmaya davet ettiğini söyledi.

 

Kaymakam Murtaza Dayanç başkanlığında; İlçe Jandarma Komutan v. Yzb. Yavuz Kesici, Doğa Koruma Mühendisi Faruk Tülücü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür v. Cumali Nas, Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Gül ile Eruh Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Nasrullah Ödemirden’den müteşekkil İlçe Av Komisyonu toplantısı yapıldı.

Dayanç, koruma altındaki nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan hayvanları avlayanlara en ağır cezai müeyyidelerin ( ör: her bir dağ keçisi için 15.000 TL)  uygulanacağını ve bu konuda ilgili kolluk birimlerinin denetimlerini aksatmadan devam edeceğini belirterek, vatandaşlarımızı da kaçak avlanmaya karşı duyarlı olmaya davet etti.

Dayanç, Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrenci ve velilere, Müftülük kanalıyla vatandaşlarımıza, Avcılar Atıcılar Derneği tarafından da üyelerine yönelik bu konuda bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunulacağını ifade ederek, ekolojik dengeyi ve doğal hayatı korumak suretiyle gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak adına, vicdani bir mesele olan bu konuda herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kaymakam Dayanç toplantının sonunda yapmış olduğu değerlendirmede; alınan kararlar ile usul ve esaslara aykırı şekilde kaçak avlanmaya asla müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Toplantıda Merkez Av Komisyonu’na sunulmak üzere; avlanmaya yasak bölgeler, avlanmasına izin verilen av hayvanları ve süreler ile limitler, koruma altına alınan hayvanlar,  avlanma usul ve esasları ile yapılacak bilinçlendirme faaliyetleri karara bağlandı

.20150121_153335 images (1)

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Ocak 2014
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031