HESABIM
Üye Ol

“360 Dereceden Aşk” festivali başlıyor

“360 Dereceden Aşk” festivali başlıyor

Istanbul Concept’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alan 360 İstanbul’da, Işık Gençoğlu küratörlüğündeki sergi ile festivalin açılışı gerçekleştirilecek. Cam Ocağı Vakfının desteği ile ulusal ve uluslararası sanatçıların cam eserler sergisinin yanı sıra bir takı sergisi de Pera Palace Hotel Jumeirah’da olacak. Yarın, “Kentli Aşk” teması altında İstiklal Caddesi’nde katılımcılar,...

Haberin Tarihi: 13 Şubat 2014 - Okunma Sayısı:2364 defa okundu.

Istanbul Concept’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alan 360 İstanbul’da, Işık Gençoğlu küratörlüğündeki sergi ile festivalin açılışı gerçekleştirilecek.

Cam Ocağı Vakfının desteği ile ulusal ve uluslararası sanatçıların cam eserler sergisinin yanı sıra bir takı sergisi de Pera Palace Hotel Jumeirah’da olacak.

Yarın, “Kentli Aşk” teması altında İstiklal Caddesi’nde katılımcılar, aşk için pedal çevirecek. Beyoğlu Sanat Galerisi de “Merhamet” konulu bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 22 Şubat’a kadar açık kalacak. Fotoğraf sanatçısı Nihal Gündüz’ün “Umut” isimli eserinin satışından elde edilecek gelir, Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlanacak.

Festivalin üçüncü günü olan 13 Şubat’ta, “Aşk Özgürleştirir” temasıyla Cihangir Kültür Merkezi’nde açılacak karma sergi, 24 Şubat’a kadar görülebilecek. Mevlana Vakfı Eşbaşkanı Esin Çelebi Bayru’nun desteği ile bir araya gelecek din temsilcileri, 13 Şubat’ta tüm dünya için dua edecek. Dinler buluşmasının ardından festival kapsamında bir kına gecesi yapılacak.

“Aşk Paylaşmaktır” sergisi 14 Şubat’ta Nur-u Ziya Suites Hotel’de açılacak. “İlahi Aşkta Kavuşma” temasıyla 15 Şubat’ta bir düğünle sonlanacak festival kapsamındaki sergiler, belirtilen zaman dilimi boyunca açık kalacak ve bazı eserlerin satışından elde edilecek gelirler, Umut Çocukları Derneği’nin Bakırköy’deki ev inşaatına katkı olarak bağışlanacak.

Festivalin yaratıcısı, Küratör ve Tasarım Yöneticisi Işık Gençoğlu, aşkın sadece tek bir günde kutlanması dayatılıyormuş gibi hissettiği için festivali 14 Şubat’ı merkeze almadan planladıklarını belirterek, “Amacımız, 360 Dereceden Aşkı tüm dünyanın şubatta İstanbul’da olunması gerektiğini bileceği, isteyeceği büyük bir festivale dönüştürerek uluslararası platformda yer almak” ifadelerini kullandı.

Festivali düzenleyen Istanbul Concept’in Yaratıcı Projeler Danışmanı Barhan Ergin de şu bilgileri verdi:

“Yedi tepeli İstanbul’un en yüksek tepesinden İstanbul’a farklı açılardan bakmak konseptinden yola çıkmıştık. Taksim, İstanbul’un hayatına bakan bir tepedir. Farklı hayatların farklı bakış açıları üzerinden aşkı yorumlamak için Taksim’i merkez aldık, etrafında bir daire çizdik. O dairenin farklı açılarından aşkı anlatalım istedik. Yüzyıllardır İstanbullular, her dinden ve ırktan insanlar, ötekileşmeden bu tepede ve bu tepenin etrafındaki coğrafyada bir arada uyumlu yaşamayı deneyimlediler. Biz de bu uyumu onlara bir kere daha hatırlatmak gereği hissediyoruz. Kimsenin ötekileşmediği, herkesin farklılıklarına rağmen bir arada yaşadığı nadir mekanlardan birisi olan Taksim ve çevresini seçmemizin bir sebebi de bu.”

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Nurettin Kilis

Editör
Nurettin Kilis

Adresimiz
Eruh/Siirt

Ajans Telefonu
+90 545 560 42 69

Ajans Fax

Ajans Mail
nurikilis@hotmail.com

Takvim

Şubat 2014
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031